18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Karaman’da Sona Erdi

15 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPIYONASI KARAMAN’DA SONA ERDİ. ŞAMPİYONADA DERECEYE GİREN SPORCULARA MADALYALARI TÖRENLE VERİLDİ.

15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Karaman’da Sona Erdi

15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası finalleri Karaman’da yapılan final müsabakalarının ardında sona erdi.

Türkiye Badminton Federasyonu faaliyet programında yer alan ve 8-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Ankara’nın Sincan ilçesinde yapılacak olan 15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonasının finalleri, Ankara’da yaşanan terör saldırısı sebebiyle 28 Kasım 2015 tarihinde Karaman’da gerçekleştirildi. Çekişmeli geçen final müsabakalarında sporcuların sergilediği performans büyük beğeni topladı.

Yunus Emre Spor Salonu’nda başlayan 15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonasının finalleri aynı zamanda 15 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası seçmesi yerine de geçerken, müsabakalar gerçekleştirilen ödül töreninin adından milli takım seçmesi olarak devam etti. Öğleden sonra yapılan seçmelerde Türkiye Şampiyonası’nda yarı finale kalan sporcular kendi kategorilerinde birbirleriyle karşı karşıya gelerek sporcuların yarı final ve finalde oynadıkları müsabaka sonuçları seçmeye aynen yansıdı. Seçmelerde yalnızca birbirleriyle oynamayan sporcuların müsabakaları oynatıldı. Ferdi olarak yapılacak olan 15 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası’nda ülkemize verilen kontenjan gereği tek erkeklerde ilk 2, tek kızlarda ilk 2, çift erkeklerde 1, çift kızlarda 1 ve karışık çiftlerde 2 çift yapılan seçmeler sonunda belli oldu. Müsabakalar sonunda sporcularının topladıkları puanlara göre, Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü birinci, Bursa Osmangazi Spor Kulübü ikinci, Egospor üçüncü, Erzincan Özel İdare Spor Kulübü dördüncü, Çorum İBD Spor Kulübü beşinci, Muğla Dalaman ve Bursa Yıldırım Belediye Spor Kulübü altıncı ve Eskişehir Spor sekizinci oldu. Sporcuların aldıkları derecelere göre antrenör sıralamasında ise Uğur Erçetin ve Murat Sönmez birinci, Nursel Çakır ikinci, Şule Özmekik ve Yusuf Yıldız üçüncü, Barış Boyar dördüncü, Samet Koyun ve Abdullah Çakmak beşinci, Volkan Şener yedinci, Mehmet Yanık ve Fatih Kaymaz ise sekizinci oldu. Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Badminton Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Dinç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Karadeniz ve Badminton Federasyonu Genel Koordinatörü İsa Ayan tarafından verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ