21.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Aksaray Eski Terminal Projesinde Çalışmalar Devam Ediyor

AKSARAY’DA BELEDİYE TARAFINDAN YAPTIRILAN ESKİ TERMİNAL PROJESİ ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR.

Aksaray Eski Terminal Projesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Aksaray’da Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın en önemli projelerinden birisi olan eski terminal alanı kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar gece gündüz devam ediyor.

3 etaptan oluşan projenin ilk etabında dükkanlar boşaltılıp yıkım işi başarıyla gerçekleştirilmişti. İkinci etap olan hafriyat çalışmaları ve bölgesel otopark yapımında ise çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yetkililer, projenin hafriyat çalışmalarının yüzde 70-80 civarında gerçekleştiğini belirterek, kenar perdelerin yüzde 50 civarında olduğunu ayrıca bin 500 metrekarelik alanın tabliyesinin tamamlanma aşamasına geldiğini ifade etti. Şu anda kalıp, demir ve temel çalışmalarının üst düzeyde yapıldığına dikkat çeken yetkililer, 55-60 civarında personelle gece gündüz çalışarak sona yaklaştıklarını belirtti. 3. etapta ise otopark yapımının ardından inşaatların tamamlanıp hizmete girmesi hedefleniyor.

Geleceği şekillendirmeye çalıştıklarını ve değer üreten çalışmaları kaynakları en verimli şekilde kullanarak hayata geçirmenin çabasında olduklarını söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “İnşallah hayata geçireceğimiz dev projeyle Aksaray’ımız yepyeni ve gelecek onlarca yılına hitap edebilecek bir merkeze sahip olacak” dedi.

Eski terminal yerine yapılacak olan projeye tam destek vererek, Aksaray’a yakışır nitelikte çok güzel bir hizmet olduğunu ifade eden vatandaşlar, bu güzel hizmetinden dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ