20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Tarım Ve Hayvancılık Heyetinden Recep Konuka Ziyaret

AKSARAY’IN TARIN HEYETİ MİLLETVEKİLİ RECEP KONUK’U ZİYARET ETTİ.

Tarım Ve Hayvancılık Heyetinden Recep Konuka Ziyaret

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ve Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Mustafa Şahin ile birlikte AK Parti Karaman Milletvekili, Tarım Komisyonu Başkanı ve Panko Birlik Genel Başkanı Recep Konuk’u makamında ziyaret etti.

Aksaray’ın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu aktaran Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını, Ziraat Odası olarak tarım ve hayvancılık alanında birçok çalışma yaptıklarını söyledi. Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise Aksaray’daki hayvancılık hakkında bilgiler verdi. Tarım arazilerini sulama kapsamında bilgiler veren Mustafa Şahin ise, Aksaray’ın suya ihtiyacı olduğunu hatırlatarak bu yönde çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Konuk ise, Aksaray’ın tarım ve hayvancılık alanında son derece önemli iller arasında olduğunu belirterek, bir milletvekili olarak Aksaray ve İç Anadolu’nun tarım ve hayvancılığını yakından takip ettiğini, gerekli sorunların yerlerine iletildiğini ve çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ