19.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Akşehir AK Parti Gençlerle Buluştu

AK PARTİ AKŞEHİR GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI, DÜZENLENEN KAHVALTI PROGRAMI İLE GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRDİ. MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSTAFA BALOĞLU’NUN DA KATILDIĞI TOPLANTIDA GENÇLERE ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ.

Akşehir AK Parti Gençlerle Buluştu

AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Başkanlığı, düzenlenen kahvaltı programı ile gençleri bir araya getirdi. Milletvekili adayı Mustafa Baloğlu’nun da katıldığı toplantıda gençlere önemli mesajlar verildi.

AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı’nın seçim bürosunda düzenlenen kahvaltı programında Akşehir İlçe Gençlik Kolları ile üniversiteli gençler bir araya geldi. Programa Milletvekili Adayı Mustafa Baloğlu, Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır, Yönetim Kurulu, Belediye Meclisi ve Kadın Kolları Üyeleri de katıldı.

Program öncesi konuşma yapan AK Parti Akşehir İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kıyıcı, “AK Partili gençler olarak her seçime sıkı hazırlanıyoruz. Gençler olarak önemli işlere imza atıyoruz. Geleceğin yöneticileri biz gençler olabilir. Genç birey olarak ülke meselesine, davamıza sahip çıkmamız gerekli. 13 yıldır istikrarı görüyoruz. 7 Haziran’dan sonraki süreci de gördük. Gençler olarak sadece kendimizi değil ülkemizi, ilçemizi düşünmeliyiz. Fikirler projeler üreterek ülkemizin gelişmesine katkı sağlamalıyız” dedi.

AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs de, yaptığı konuşmada üniversite yıllarının dolu dolu geçecek bir dönem olduğuna dikkat çekti. Örs, “AK Parti Akşehir olarak ilçemize gelen üniversiteli gençlerimize, gurbette olduklarını bir nebze unutturmak adına ilçe gençlik kollarımız çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalardan bir tanesi de kahvaltı programları. Bunu inşallah dönem dönem yaparak bir araya geleceğiz. Özellikle 7 Haziran Seçimleri’nden sonra bizler gençlerimizin eski Türkiye tanımının ne olduğunu bilmediklerini ve bunun öğretilmesi-öğrenilmesi için yapılması gerekenleri tek tek masaya yatırdık. Gençler olarak davamıza sahip çıkıp, ilçemizin, ilimizin ve memleketimizin kalkınması adına güzel işler yapmalıyız. 24 saat yetmiyorsa 25. saati bulmalıyız diyen Dünya’nın dikkatle takip ettiği bir lider, bugün Konya’dan Milletvekili aday listesinde yer almakta. Özellikle üniversite yıllarını boşa geçirmeyerek kariyerine yön veren Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu da Başbakanımız’dan sonra hemen 2. sıradan aday. Bununla gurur duymalıyız. En önemlisi de kıymetli gençler, fikir yoksunu olmayın ve dostluklar edinmenin çabasında olun” dedi.

“OKUYUN, DÜNYA VE ÜLKE GÜNDEMİNİ TAKİP EDİN”

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili ve 26. dönem 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Baloğlu gençlerle sohbet etti. Gençlere hedef koyma ve gündemi takip etmekle ilgili önerilerde bulunan Milletvekili Baloğlu, “Mutlaka okuyun, dersleri ihmal etmeyin. Ama her gün mutlaka tarihi öğrenecek, günlük siyaseti takip edecek yazılar ve kitaplar okuyun. Çünkü tarih tekerrürden ibaret. Geçmişte ne yaptılarsa bunun benzerini şimdi yapıyorlar. Bunları ihmal etmeyin bir sayfada olsa okuyun. Alternatif bir konuyla ilgilenin ve bunu sürekli hale getirin. Ülkemize yaşanan oyunlara, dünyada yaşanan olaylara kesinlikle duyarlı olun. Çünkü bunlara karşı mücadele edecek sizin genç beyinleriniz. Hedefiniz okulu bitirip, iş bulup çalışmak olmasın. Hedefiniz ufak tefek şeyler olmasın. Hedefiniz, okuduğunu çalıştığınız alanla ilgili en üst zirve olsun. Bu ülkenin en büyük problemi gençlerimizin hayat ve gelecek amacının olmaması. Hayat amacı olacak, gelecek hayaliniz olacak ve değerleriniz olacak ve de bağımsız bir aklınız olacak. Gençlerde bu dört şey mutlaka olması gerekli” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ