23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Akşehirde 9 Mahalleye 9 Sentetik Çim Saha

AKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SALİH AKKAYA, AKŞEHİR BELEDİYE OLARAK HİZMET ETMEYE DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Akşehirde 9 Mahalleye 9 Sentetik Çim Saha

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Büyükşehir Yasası ile Akşehir’in birer mahallesi haline gelen 9 belde ve köye sentetik çim saha yapılıyor.

Atakent, Yazla, Çakıllar, Adsız, Değirmenköy, Karahüyük, Karabulut, Ortaköy ve Çamlı mahallelerinde yapımına başlanan sentetik çim sahaların yılsonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Akşehir Belediyesi olarak merkez mahallelerde yaptığımız hizmet ve yatırımlar kadar Büyükşehir Yasası ile şehrimizin birer mahallesi haline gelen eski belde ve köylerimizdeki yatırım ve hizmetlerimize de devam ediyoruz. Akşehir’imizin Atakent, Yazla, Çakıllar, Adsız, Değirmenköy, Karahüyük, Karabulut, Ortaköy ve Çamlı olmak üzere 9 mahallesinde sentetik çim saha yapımı için çalışmalarımızı başlattık. 1 milyon 239 bin + KDV proje bedeli olan çim sahalarımız sayesinde bu mahallelerimizde yaşayan gençlerimiz ve çocuklarımızda spor yapma imkanına kavuşmuş olacaklar. Tamamlandığında 20×40 metre ve 25×45 metre olacak olan bu sentetik çim sahalarımızdan bir tanesi de üzeri kapalı olarak hizmet verecek. Bunların yanı sıra yine merkez ve yeni bağlanan 9 mahallemizde de basketbol ve voleybol sahalarımızın yapımı için de çalışmalarımız başlamış durumdadır. Değerli hemşehrilerimiz hizmetin en iyisine, en güzeline layıktır. Akşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın zihnen, bedenen ve sosyal yönden en iyi hizmetleri alması yaşam kalitesinin artırılması için hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ