17.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Akşehirde Engelsiz Park Hizmete Giriyor

AKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN ENGELSİZ PARK PROJESİ TAMAMLANDI.

Akşehirde Engelsiz Park Hizmete Giriyor

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Selçuklu Anadolu Lisesi yanındaki alanda yapılan ’Engelsiz Park’ projesi tamamlandı.

920 bin TL + KDV bedel ile sözleşmesi imzalanan ve yapımı tamamlanan Selçuklu Engelsiz Park yapım işinin yüzde 46’lık kısmı Mevlana Kalkınma Ajansı ve yüzde 54’ü İller Bankası kredisi ile Akşehir Belediyesi tarafından finanse edildi. Yapımı tamamlanan Selçuklu Engelsiz Park içerisinde; 1 adet bin metrekare inşaat alanlı bina ve 3 bin 172,5 metrekare peyzaj düzenlemesi mevcut. Bina bodrum ve zemin kattan oluşurken, bodrum katta spor salonu, cep sineması, erkek, bayan duş ve wc, sığınak ve kazan dairesi, zemin katta ise atölye, oyun odası, bilgisayar odası, kafeterya, kütüphane, erkek ve bayan wc bulunuyor.

Peyzaj düzenlemesinde engelsiz spor alanı, oyun alanı, hobi bahçesi, çay bahçesi bulunan Akşehir Selçuklu Engelsiz Park ile ilgili açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Türkiye Cumhuriyeti’nde inşallah bütün engeller kaldırılmaya başladı. Bütün engelli kardeşlerimizle beraber yeni Türkiye’yi oluşturmayı hedefliyoruz. Selçuklu Anadolu Lisesi yanında inşasını bitirdiğimiz Engelsiz Parkımız sayesinde engelli vatandaşlarımızın oturup kültürel faaliyetlerine imkan bulabileceği ayrıca çeşitli yürüyüş ve spor imkanları yapabilecekleri bir parka kavuşmuş olacaklar” dedi.

Engelsiz Park’ın bulunduğu aynı alan içerisinde Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Akşehir Şehir Konağı’ndaki çalışmalarda tüm hızıyla devam ediyor. Toplam 3 bin 286 metrekare bina inşaat alanına sahip şehir konağında sosyal-kültürel etkinliklerin yanı sıra, hafta boyunca hat, tezhip, çini, ebru, ney, ud, resim, el nakışları, ahşap boyama gibi kursların yapılması planlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ