23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Akşehirde Gazi Bulvarına Bisiklet Yolu

AKŞEHİR BELEDİYESİ VE KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ORTAK PROTOKOLÜYLE ASFALT BETONLA KAPLANAN GAZİ BULVARI’NDA BİSİKLET YOLU YAPILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI.

Akşehirde Gazi Bulvarına Bisiklet Yolu

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ortak protokolüyle asfalt betonla kaplanan Gazi Bulvarı’nda bisiklet yolu yapılması için çalışmalara başladı.

Akşehir ilçesinin önemli caddelerinden biri olan Gazi Bulvarı; Akşehir Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ortak protokolüyle geçtiğimiz günlerde asfalt betonu ile kaplanarak hizmete sunulmuştu. Akşehir Belediyesi tarafından asfaltla kaplanan yolda, bisiklet yolu yapılması için çalışmalara başlanıldı.

Akşehir Belediyesi olarak modern ve topluma yararlı hizmetleri Akşehirlilerle buluşturmaya devam ettiklerinin altını çizen Başkan Akkaya “Gazi Bulvarımızda yaptığımız asfaltlama çalışmamızın ardından bu caddemizde bisiklet yolu yapılması amacıyla çalışmalarımıza başladık. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 2011’de yapılan ‘Kronik Hastalıklar Risk Faktörleri Araştırması’na göre Türkiye’de kadınların yüzde 87’si erkeklerin yüzde 77’sinin yeterli ölçüde fiziksel aktivite yapmadığı tespit edilmiştir. Daha sağlıklı bir hayat ve çevre için, bisiklet kullanımı teşvik edilmektedir. Bizde Akşehirli hemşehrilerimizin ve çocuklarımızın daha iyi koşullarda bisiklet sürebilmeleri amacıyla Gazi Bulvarı’mızda bisiklet yolu çalışmalarına başladık. Ülkemizde ve şehrimizde bisiklet kullanımını kısıtlayan en büyük etkenin alt yapı yetersizliği, özellikle de bağımsız bisiklet yolu eksikliği olduğunu biliyor ve Akşehir Belediyesi olarak caddelerimizde bisiklet yolu yapılması için çalışmalarımızı başlatıyoruz. Gazi Bulvarı’mızda ki, BSK asfalt çalışmaları Karayollarıyla yaptığımız protokol kapsamında bitirilerek tamamlandı. Yaklaşık 4 km uzunluğunda ki Gazi Bulvarı yolumuzda asfalt çalışması; 50 bin metrekarelik bir yol alanını kapsadı ve 10 bin ton malzeme kullanıldı. Maliyeti de 1 milyon TL civarında olan bu çalışmamız sayesinde Akşehirli hemşehrilerimiz, Nasreddin Hoca’mızın torunları yüksek standartlı prestijli bir yola kavuşmuş oldu. Gazi Bulvarı’mızda yaptığımız bisiklet yolu çalışmaları da tamamlanınca diğer caddelerimizde de önümüzdeki günlerde bisiklet yolu için çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ