18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Başkan Altaydan Öğrencilere Aşure İkramı

SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE AŞURE İKRAMINDA BULUNDU.

Başkan Altaydan Öğrencilere Aşure İkramı

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Muharrem ayının manevi atmosferinin yaşatılması amacıyla geleneksel aşure ikramını bu yıl da sürdürüyor.

Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü Gökkuşağı’nda gerçekleşen programda binlerce kişiye aşure ikramında bulunuldu. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Ak Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan’ın da katıldığı aşure etkinliğine öğrenci ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Selçuk Üniversitesi Kampüsü içinde aşure dağıtımının gelenek haline geldiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “ Öğrencilerimiz de sosyal medyada örgütlenerek bu taleplerini iletiyorlar. Bugün bu etkinlikle bunu yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle şehir dışından gelen kardeşlerimiz aşureden mahrum kalıyorlardı. Böylece onlara aile sıcaklığını hissederek bu etkinlikte aşure ikramında bulunuyoruz. Aşure bolluk, bereket demek. Tüm ülkemize, şehrimize ve üniversitemize hayırlar getirmesini diliyorum. Hicri yılbaşını da bu vesile ile kutluyor, tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Düzenlenen aşure dağıtımı etkinliği ile toplumsal mozaiği oluşturan inanç ve kültürel değerlerin yaşatıldığını söyleyen vatandaş ve öğrenciler, böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür etti. Selçuklu Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında 10 bin kişiye aşure ikramında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ