19.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Başkan Yazgı, İngilterede İstikrara Vurgu Yaptı

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI HALUK ŞAHİN YAZGI, İNGİLTERE’DE İSTİKRARA VURGU YAPTI.

Başkan Yazgı, İngilterede İstikrara Vurgu Yaptı

AK Parti İngiltere Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen toplantıya katılan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kastamonu Milletvekili Mustafa Gülşen ve AK Parti Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Meryem Göka, 1 Kasım seçimleri için İngiltere Türk toplumunun sandığa giderek istikrara oy vermesini istediler. Diyanet Vakfı konferans salonunda düzenlenen toplantıda Aksaray’ı anlatan Başkan Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ın tanıtılması ve markalaşması için projelerinden örnekler verdi.

Aksaray’daki maneviyat önderlerinden Somuncu Baba’nın filminin çekildiğini belirten Yazgı, filmin fragmanını izleterek, “Fatih Sultan Mehmet’i yetiştiren Akşemseddin’in hocası Somuncu Baba Aksaray’dadır. Somuncu Baba Hazretlerinin filmini yaptık, yakında gösterime girecek. İnşallah burada da bir gösterim gerçekleştiririz” dedi. II. Kılıçaslan’ın mührünün Aksaray’da olduğuna dair bilgiler aktaran Başkan Yazgı, Aksaray Valiliği ile Belediye’nin katkıları ile çekilen Aksaray’ı tanıtan, ‘Dam Başında Oturur’ türküsünün belgesel klibini de toplantıya katılanlara izletti. Bugüne kadar gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerin, merkezi hükümet ile uyum sayesinde gerçekleştirdiğinin altını çizen Yazgı, 7 Haziran seçimlerinin ortaya çıkardığı istikrarsızlık nedeniyle sıkıntı yaşamaya başladıklarını söyledi. İstikrar için 1 Kasım seçimlerinde halkın oyunu mutlaka kullanması gerektiğine işaret eden Aksaray Belediye Başkanı, “Oy verme günlerinde mutlaka sandığa gidip istikrara oy verin” çağrısında bulundu.

Kastamonu Milletvekili Mustafa Gülşen ise, 13 yıllık istikrarın birilerini rahatsız ettiğini söyleyerek, 1 Kasım’ın telafisinin olmayacağını belirtti. AK Parti Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Meryem Göka da yaptığı konuşmada; Türkiye’nin birçok konuda çağ atladığını söyleyerek, “Bir oydan ne olacak demeyin ve bu seçimde oy verin” diyerek, özellikle hanımları duyarlı olmaya çağırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ