18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Başkandan Muhtar Çiftlere ‘Nice Yıllara Yastığı

KONYA’NIN BEYŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MURAT ÖZALTUN, MAHALLE MUHTARLARINA YASTIK HEDİYE ETTİ

Başkandan Muhtar Çiftlere ‘Nice Yıllara Yastığı

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, bu yıl ilk kez kutlanan Muhtarlar Günü dolayısıyla bir araya geldiği Beyşehir’in 67 mahallesinin muhtar ve eşleri onuruna yemek verdi.

Bir restoranda verilen yemekte, muhtarlara eşleriyle birlikte fotoğraflarının yer aldığı “Nice yıllara” yazılı birer yastık ile eşlerine başörtüsü hediye eden Başkan Özaltun, yaptığı konuşmada, muhtar eşlerine hitap etti. Belediye başkanı olarak kendilerinin de seçilen kişiler olduklarını ifade eden Özaltun, “Nasıl ki, sizler mahallenin muhtarlarının eşlerisiniz, biz de Beyşehir’in seçilmiş muhtarıyız aslında. Neticede amacımız bir ve Beyşehir’e hizmet etmek. Sizler de eşleri olarak çok büyük fedakarlık yapıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Ama şöyle de bir güzellik var, hani diyorlar ya, ‘halka hizmet etmek, hakka hizmet etmektir’, dolayısıyla biz halka hizmet eden noktasındayız, siz de halka hizmet eden kişiye destek veren kişilersiniz, eğer muhtar başarılıysa arkasında kapı gibi bir first lady vardır” dedi.

Seçilmiş belediye başkanı ve muhtarlar olarak kalan 3,5 yıllık görev sürecinde eşlerinin de gurur duyacağı hizmetlere imza atacaklarına inandığını anlatan Özaltun, “Çünkü insanlar gelip geçici, makamlar mevkiler bugün var, yarın yok. Bugün belediye başkanısınız, yarın normal vatandaşsınız. Ama yapmış olduğunuz bir eser ömür boyu kalacak, torunlarınıza, çocuklarınıza, eşinize, dostunuza bu eserleri göstereceksiniz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ