18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Beyşehir Gölünde Avlanma Faaliyetleri Denetleniyor

BEYŞEHİR GÖLÜ’NDE AVLANMA FAALİYETLERİ DENETLENİYOR. DENETİMLERDE KULLANIMI YASAK OLAN AĞLAR DA TOPLANDI.

Beyşehir Gölünde Avlanma Faaliyetleri Denetleniyor

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Gölü üzerinde serbest dönemdeki avlanma faaliyetlerinin kurallara uygun olarak yapılıp yapılmadığı denetleniyor.

Beyşehir Gölü’nün muhtelif açıklarında, su ürünleri kontrol ekipleri tarafından su ürünleri avına yönelik denetim ve kontroller gerçekleştirildi. Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı kontrol ekipleri tarafından müşterek olarak yapılan denetimlerde, bakanlık tarafından balık avında kullanımına yasak getirilen misina ağların avlanmada kullanılıp kullanılmadığı mercek altına alındı. Denetimlerde, balık avında kullanıldığı belirlenen toplam 9 bin metre uzunluğunda küçük gözlü misina ağı ele geçirildi. Ekipler tarafından teknelere çekilerek imha edilmek üzere toplanan ağlar üzerinde çok miktarda takılı vaziyette bulunan canlı balıklar ise yaşam alanı olan göl sularına yeniden salındı.

Serbest dönemde su ürünleri avcılığı faaliyetlerinin kontrolü amacıyla yapılan denetimlerde 3 avcıya, yasak olan misina ağı kullanması sebebiyle kişi başı 2 bin 110 lira olmak üzere toplam 6 bin 330 liralık idari para cezası uygulandı. Göl üzerindeki denetimlerin bundan sonra da rutin olarak aralıksız olarak süreceği, tüm sularda kullanılması yasak olan misina ağlar ile serbest ağlarda ise ağ göz açıklıkları ve balık boyları gibi konular üzerinde bu tür denetim ve kontrollerde hassasiyetle durulduğu öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ