23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Beyşehirde En Güzel Fasulye Yarışması

BEYŞEHİR İLÇESİNDE 2. GELENEKSEL FASULYEL ETKİNLİĞİNDE EN GÜZEL FASULYE YETİŞTİREN ÜRETİCİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ. YARIŞMAYA KATILAN BÜTÜN ÜRETİCİLER JÜRİ TARAFINDAN BİRİNCİ SEÇİLDİ.

Beyşehirde En Güzel Fasulye Yarışması

Konya’nın Beyşehir ilçesinde 2. Geleneksel Fasulye etkinliğinde en güzel fasulyeyi yetiştiren üretici yarışması düzenlendi.

Beyşehir’e bağlı Akçabelen Mahallesi’nde Akçabelen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile merkezi Hamburg’da bulunan Akçabelenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından müşterek olarak düzenlenen 2. Geleneksel Fasulye etkinliğinde, en güzel fasulyeyi yetiştiren üretici yarışması düzenlendi. Ankara’da yaşanan son terör saldırısı olayı nedeniyle, etkinliğin mehteran gösterileri ve diğer bölümleri iptal edilirken, yapılan protokol konuşmaları bölümünde ise terör saldırısı kınandı.

Akçabelen Mahallesi’ndeki halı sahada düzenlenen etkinlikte, jüri yarışmaya iştirak eden tüm üreticileri en güzel şeker fasulye yetiştiriciliğinde karar veremeyerek birinci olarak duyurdu. Etkinlik çerçevesinde, mahalle dışından gelen protokol ile misafirlere yörenin fasulyesi ikram edilirken, alanda pişirilen şeker fasulye yemeği de tüm katılımcılara ikram edildi.

Etkinliğe, AK Parti Konya Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Leyla Şahin Usta, AK Parti’nin 23. Dönem Konya Milletvekili Hasan Angı, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ağralı, Beyşehir İlçe, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, Akçabelenliler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Metin Ünüvar, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ