23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğli Belediyesi Kültür Gezilerini Sürdürüyor

EREĞLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

Ereğli Belediyesi Kültür Gezilerini Sürdürüyor

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, kültür gezilerini sürdürüyor.

Özellikle kırsal kesimde yaşayan bayanların katılımın sağlandığı gezilerde yaşadığımız coğrafyanın tanıtılması hedefleniyor.

Kültür gezilerini ‘ufukları aydınlatmada bir araç’ olarak değerlendiren Belediye Başkanı Özkan Özgüven gezi programlarının her hafta gerçekleşeceğini müjdeledi. “Hoşgörüye dayanan bir tarihimiz var” diyen Başkan Özgüven, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız ve yaklaşık 5 bin civarında vatandaşımızın iştirak ettiği kültür gezileri kısa bir süre verdiğimiz aranın ardından yeniden start verdi. Bu gezilerdeki temel amacımız özellikle kırsal kesimdeki bayanları Konya’ya götürerek tarihi ve turistik yerleri tanıtmak, hoşgörü diyarı Konya’yı farklı bir gözle hemşerilerimizin yaşamasını sağlamaktır. Vatandaşlarımız da kültür gezilerine yoğun ilgi gösteriyor. Tarihi ve kültürel gezilerimiz birçok açıdan büyük anlam taşıyor. Vatandaşlarımızdan güzel geri dönüşler alıyoruz. Bundan sonra da sosyal belediyecilik adına yeni projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kültür gezilerini Selçuklu Belediyesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiklerini kaydeden Özgüven, Mevlana, İnceminare, Alaaddin, Sille, Ayaelenıa Kilisesi ve Kelebekler Vadisi gibi yerlerin uzman rehber eşliğinde tanıtımının yapıldığını söyledi.

Kültür gezilerine katılan vatandaşlar ise Konya’yı ilk kez bu kadar kapsamlı gezdiklerini ve tanıma fırsatı bulduklarını ifade ettiler ve kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Belediye Başkanı Özkan Özgüven’e teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ