20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğli Belediyesinin Yöresel Ürün Satış Standı Açıldı

EREĞLİ BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE KURULAN KADIN GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ YÖRESEL ÜRÜN SATIŞ STANDI AÇTI.

Ereğli Belediyesinin Yöresel Ürün Satış Standı Açıldı

Ereğli Belediyesi öncülüğünde kurulan Kadın Girişimciler Derneği eski öğretmenevinde yöresel ürün satış standı açtı.

Ereğli Belediyesi’nin katkıları ile açılan yöresel ürün satış standında kadınların organik olarak ürettikleri salça, erişte, reçel, tarhana, kurutulmuş sebzeler gibi ürünler yanında el emeği göz nuru dantel, oya gibi işlemelerde Ereğlililerin beğenisine sunuluyor. Standı gezen ve alışveriş yapan vatandaşlar Ereğli’de ilk defa böyle bir etkinliğin yapıldığına dikkat çektiler ve projenin kadınlara yol göstererek ufuklarını açtığını söylediler.

Sadece yöresel tatlar değil, el işi işlemelerin de standa sergilenmesinin kadınların özgüvenlerini ve işletmecilik ruhunu yansıttığını vurgulayan vatandaşlar projeyi hayata geçiren ve katkı sağlayanları kutladıklarını ifade ettiler. Belediye Başkanı Özkan Özgüven ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen bayanların yöresel ürün satış standında ürünlerini değerlendirebileceklerini söyledi.

“Sizde Destek Olun Kadınlarımız Güçlensin” sloganı ile kadınların potansiyellerini ve işgüçlerini değerlendirmek istediklerini vurgulayan Özgüven, Kadın Girişimciler Derneği çatısı altında açılan yöresel ürün satış standının her geçen gün ilgi gördüğünü ifade etti. Ürünlerin barkot uygulaması satışa sunulduğunu vurgulayan Özgüven, satışı yapılan ürünlerin geri dönüşümü ile kadınların aile ekonomilerine katkı sağladığına dikkat çekti. Standa ürün getiren kadınlar ise kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Belediye Başkanı Özkan Özgüven’e teşekkür ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ