23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğli Tüm Engelliler Derneğinden Özgüvene Ziyaret

EREĞLİ TÜM ENGELLİLER DERNEĞİ YÖNETİMİ, EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÖZGÜVEN’ ZİYARET EDEREK, ENGELLİLERE VERDİĞİ DESTEK ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ.

Ereğli Tüm Engelliler Derneğinden Özgüvene Ziyaret

Ereğli Tüm Engelliler Derneği Yönetimi, Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven’i makamında ziyaret ederek, engellilere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Ereğli Tüm Engelliler Derneğini yeni kurduklarını ve amaçlarının engelli bireylerin toplumda daha aktif yer almalarını sağlamak, yaşam standartlarının iyileştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Dernek Başkanı İshak Acar, “Bu amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda kurduğumuz derneğimizin ilk ziyaretini Belediye Başkanımıza gerçekleştiriyoruz. Başkanımız engellilere yönelik ilgi ve alakasını yakından bilen kişiler olarak kendisine engellilere yönelik yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’de ve Ereğli’de birçok engelli derneği var. Ancak çoğu dernek yönetiminde engelli arkadaşlarımız yok. Bizim yönetimimiz tamamen engelli bireylerden oluşmaktadır” dedi.

Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, Sivil Toplum Örgütleri ile sürekli iletişim halinde olduklarını kaydederek, “Belediye olarak özellikle engelli ve hastalara yönelik kurulan sivil toplum örgütlerine ayrı bir ilgi duyuyoruz. Her zaman ifade ediyorum, her sağlıklı insan birer engelli adayıdır. Asıl engel kafadaki, vicdandaki, ruhtaki engeldir. Biz bu empati ile zihinlerdeki engelleri kaldırıp engelli kardeşlerimizle daha sıcak ilişkiler kuruyoruz. Her zaman elimizden gelen desteğin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Ereğli Tüm Engelliler Derneği de yeni kurulan bir derneğimiz. Kendilerini hayırlı olsun dileklerimle kutluyorum. Bu derneğin yönetimi tamamen engelli arkadaşlarımızdan oluşuyor. Sorunlarını daha iyi anlatıp kendilerini daha iyi ifade edeceklerine inanıyorum. Güzel çalışmalara imza atacaklarını da biliyorum. Kendilerini tekrar kutluyor başarılar diliyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ