23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğlide Asırlık Ağacı Kestiler

EREĞLİ İLÇESİNDE TAŞEVLER’DE BULUNAN ASIRLIK AĞAÇLARDAN BİRİ KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİ VEYA KİŞİLERCE KESİLDİ.

Ereğlide Asırlık Ağacı Kestiler

Konya’nın Ereğli ilçesinde Taşevlerde bulunan asırlık ağaçlardan biri kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kesildi.

Sabah saatlerinde vatandaşların ihbarı ile olay yerine giden Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, asırlık ağaçlardan birinin kesildiğini fark etti. Gerekli tutunakların hazırlanmasının ardından kesilen ağaç bulunduğu yerden kaldırıldı.

Bölgede ikamet eden vatandaşlar asırlık ağacın kesilmesine tepki gösterdi. Ağaç kesmenin vicdansızlık olduğunu kaydeden vatandaşlar, “Nasıl bir vicdan böyle bir şey yapar anlayamıyoruz. Bu ağaçların kime ne zararı var. Yıllara meydan okuyan iştihamı ile Taşevler mezarlığındaki en değerli mücevheri kesen zihniyeti kınıyoruz. Yazıklar olsun” diye konuştu

Ağacın kesilmeni kınadığını ifade eden Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Ağacı kesen zihniyet geleceğine en büyük darbeyi vurmuştur. Bir ağacın kaç yılda yetiştiğini ve önemini bilmeyen zihniyet bizden değildir. Peygamber efendimizin, ‘Yarın öleceğini bilsen dahi bugün bir ağaç dik’ hadisine rağmen, insanlıktan nasibini almamış zavallılar ağaç kesiyor. Özellikle de asırlardır vatandaşlarımızın gölgesinden faydalandığı ağaçların kesilmesi bizleri derinden üzmüştür. Yapanları şiddetle kınıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ