23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğlide Kavşak Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

EREĞLİ BELEDİYESİ ŞEHİR TRAFİĞİNİN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELERDE BAŞLATTIĞI KAVŞAK DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Ereğlide Kavşak Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde başlattığı kavşak düzenleme ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe genelinde artan araç sayısı ile trafikte oluşan yoğunluğa karşı kavşak düzenleme çalışmalarına hız veren Ereğli Belediyesi aldığı tedbirlerle şehir trafiğini rahatlatma yoluna gidiyor. Şehir Merkezinde artan trafik yoğunluğunun kontrollü bir şekilde sağlanması noktasında çalışmalarını sürdüren Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları düzenleme ile hız kontrollerinin dengelenmesi, güvenilirlik ve yüksek kapasiteli kullanım hedefliyor.

Belediye Başkanı Özkan Özgüven, trafik akışının rahatlatılması açısından kavşak çalışmalarının önemli olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, trafik kazalarını en aza indirmek, araçlar ve yayaların kavşaktan en kısa mesafede ve sürede geçmelerini sağlamak, zaman kayıplarını azaltmak, ışıkta beklerken harcanan yakıttan tasarruf etmek, sürücülerin yanal görüş mesafesini artırarak uygun pozisyon ve hızda seyretmelerini sağlamak ve büyük araçların dönüş hareketlerini kolaylaştırmak hedefinde olduklarını kaydetti.

Trafikte daha rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edilmesi için çalıştıklarına vurgu yapan Özgüven, sürücü ve yayaların yapılan çalışmalar süresince güzergahtaki işaretlere dikkat etmesi uyarısında bulundu.

Kavşak çalışması yanında şehrin muhtelif yerlerinde kaldırım çalışmalarının da devam ettiğini belirten Özgüven, şehir estetiğine uygun bir hizmet kalitesini kısa sürede tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ