19.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğlide Taşevler Şehrin Kalbi Olacak

Ereğlide Taşevler Şehrin Kalbi Olacak

Konya’nın Ereğli Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Taşevler için ortaklaşa başlattıkları röleve çalışmaları tamamlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü Planlama ve Kentsel Tasarım Şube Müdürlüğü ile işbirliği halinde çalışma başlattıklarını belirten Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, taş evlerin Ereğli kimliği ile özdeşleşen farklı bir konsepte sahip olduğu ve aslına uygun bir restorasyon çalışması ile bölgenin yeniden dizayn edileceğini kaydetti. Başkan Özkan Özgüven, seçim öncesi taş evlerin Ereğli’ye aslına uygun bir şekilde kazandırılması için çalışacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatarak, “Konya Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız çalışmalar doğrultusunda röleve çalışmaları tamamlandı. Artık restorasyon çalışmalarının startı verilecek. Amacımız bu alanı Ereğli’nin cazibe merkezi haline getirip canlandırmak. Bu konuda çok güzel düşünceler ortaya çıktı. Burayı biraz daha geliştirip sosyal, kültürel ve kamu amaçlı hizmetler üreteceğiz. İçerisinde sosyal tesisler, kafeteryalar, kütüphane, dükkanlar, belediye tesisleri ve yaşam merkezinin bulunacağı kompleks, 2016 yılında başlayacak olan çalışmalarla birlikte burasını gül bahçesi haline getireceğiz. Bu konuda bize desteğini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başta olmak üzere tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Taşevler Projesini çok beğendiğini ve heyecanlandığını ifade eden Özgüven, bu projenin yanında Akyürek’in Ereğli’ye Plemetrium Bilim Merkezi yapacaklarının sözünü verdiğini ve bu projenin de Türkiye’de ilk kez bir ilçede hayata geçeceğini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ