21.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Konya Buluşması Gerçekleştirildi

EVLAD-I FATİHAN KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ PROJESİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Konya Buluşması Gerçekleştirildi

Konya’da, Selçuklu Belediyesi’nin ortaklığı ve Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı (SADAV) işbirliği ile düzenlenen Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Projesi “Balkan STK’ları Çalıştayı Konya Zirvesi” toplantısı gerçekleştirildi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Hikmet İlim ve Sanat Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Önder Kutlu, Konya STK İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, Konya Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda konuşan Hikmet İlim ve Sanat Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Önder Kutlu, birkaç ay önce projeyi başlattıklarını söyleyerek, “Bu ilk önemli buluşmamız. Bu buluşmamızda yurtiçinden ve yurtdışından birçok misafirimiz var. Türkiye ile balkanlar arasında köprü kurmak üzere bu projeyi başlattık” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, önemli bir projenin başlangıcını yaptıklarını söyleyerek, “Konya’nın en önemli özelliklerinden birisi de sivil toplum kuruluşlarıdır. Bu kuruluşların birlikte iş yapabilme yeteneği çok fazla. Dünyanın neresine giderseniz gidin Konya STK’larının orada yaptıkları hizmetleri görebilirsiniz. Bu birliktelik inşallah Evlad-ı Fatihan projesiyle Balkanlardaki kardeşlerimizin de proje üretmelerine vesile olacaktır” diye konuştu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, güzel bir buluşmaya ev sahipliği yaptıklarını ifade ederek, “Tarihi bilgilerimizi bir kez daha hatırlamamıza neden oluyor. Konya STK’larının göstermiş olduğu birliktelik ve ortaya koyduğu stratejik uygulamalar sadece Konya için değil ülke için uluslar arası alanda yüz ağartıcı nitelikte” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Proje Koordinatörü Önder Kutlu toplantıyla alakalı sunumda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ