20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Filipinli Büyükelçiden NEÜye Ziyaret

NEÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MUZAFFER ŞEKER, FİLİPİNLER’İN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MARİA ROWENA MENDOZA SANCHEZ’E PLAKET TAKDİM ETTİ.

Filipinli Büyükelçiden NEÜye Ziyaret

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) heyetlerinin daha önceden çeşitli ziyaretlerde bulunduğu Filipinler Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in davetlisi olarak Konya’ya geldi.

Başkonsolos Robert O. Ferrer, büyükelçilik personeli ve ailelerinin de katıldığı ziyarette şehrin ve Türk kültürünün daha yakından tanınması maksadıyla Konya’ya bir kültürel gezi düzenledi. Ayrıca NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in eşiyle birlikte katıldığı Lezzetkar Sosyal Tesislerinde verilen yemekte, heyette bulunan akademisyenlerle iki ülke arasındaki ilişkiler de konuşuldu.

NEÜ ile Filipinlerdeki Üniversiteler arasındaki ilişkilerin ve yapılacak olan işbirliklerinin de konuşulduğu toplantıda Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez ve beraberindekiler de Konya’da olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını, görüşmelerin faydalı geçtiğini ve NEÜ heyetini de Filipinlere beklediklerini söyledi.

Toplantıda bulunan NEÜ SBBF Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Çemrek de, Filipinler Cumhuriyeti ile üniversiteler arası öğrenci ve akademisyen değişimi için ilerleyen zamanlarda bir protokol imzalanacağını söyledi. Uluslararası ilişkiler master programı çerçevesinde düzenlenen bu toplantıların başka ülkelerle de yapılacağını belirten Çemrek, Endonezya, Güney Kore, Çin, Malezya gibi ülkeler için de adımlar atılacağını kaydetti.

Görüşmelerin ardından NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez’e plaket takdim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ