19.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Karaman Ziraat Odasından Tohum Uyarısı

KARAMAN ZİRAAT ODASI BAŞKANI RECEP MUĞLU, HUBUBAT ÜRETİCİSİNİN TARLASINDA ELENMİŞ VE İLAÇLANMIŞ TOHUM KULLANMASINI İSTEDİ.

Karaman Ziraat Odasından Tohum Uyarısı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, hububat üreticisinin tarlasında elenmiş ve ilaçlanmış tohum kullanmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Recep Muğlu, hububat zararlılarıyla mücadelenin tarlaya tohum atmadan önce başladığını söyledi. Elenmiş ve ilaçlanmış tohum kullanmanın kök çürümesi ve mantarımsı hastalıkları önlediğini ifade eden Muğlu, “Kaliteli ve yüksek rekoltede ürün almak için tohum seçimi çok önemlidir. Ekilecek tohum mutlaka elenmiş ve ilaçlanmış olmalıdır. Bu şekilde ekilen tohum kök çürümesi ve çeşitli mantar hastalıklarını önler. Bunun yanında ürünün gelişme evresinde görülebilecek bazı hastalıkları da engeller. Kaliteli tohum kullanılırsa kaliteli ürün alınır. Çiftçilerin sıkıntı çekmemesi için oda bünyesinde modern bir tohum eleme ve ilaçlama tesisine sahibiz. Sıvı ilaçlama ünitesi bulunan selektörümüz de çiftçilerimizin tohumunu ilaçla kaplıyoruz. Bu nedenle selektör tesisimiz çiftçimizin hizmetindedir” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ