20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Karamana Tıp Fakültesi İçin İlk Adım Atıldı

KARAMAN VALİLİĞİ İLE NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ARASINDA BİNA KULLANIMIYLA İLGİLİ OLARAK PROTOKOL İMZALANDI.

Karamana Tıp Fakültesi İçin İlk Adım Atıldı

Karaman Valiliği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü arasında Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hizmet binasının kullanımına ilişkin protokol düzenlenen törenle imzalandı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene Vali Murat Koca, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muzaffer Şeker, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile daire müdürleri ve Necmettin Erbakan Üniversitesi akademik personeli katıldı. Yapılan protokolle ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Meram Tıp Fakültesi’nin Karaman’da tanı veya tedavinin yapılabilmesi için gerekli bina temini ve 3. basamak tanı veya tedavi hizmetleri için gerekli ekipmanlar ve personelin sağlanması amacıyla imzalanan protokol ile Karaman Kamu Hastaneleri Hizmet Binasının zemin katta olmak üzere toplam 20 bin 92 metre karelik alanının Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğine devredildi. İmzalanan protokol ile Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından Karaman’da tanı ve tedavinin yapılabilmesi için gerekli personel bulundurulması, binada 3. basamak tanı ve tedavi hizmetleri için gerekli ekipmanlar ve personel Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından sağlanması amaçlanmaktadır” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ