18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Karamanda Elma Standartları Çalıştayı Yapılacak

KARAMAN ZİRAAT ODASI BAŞKANI RECEP MUĞLU, ODA OLARAK 27 EKİM TARİHİNDE “ELMA STANDARTLARI ÇALIŞTAYI” DÜZENLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Karamanda Elma Standartları Çalıştayı Yapılacak

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Türkiye’de elma üretiminde önemli bir yere sahip olan Karaman’da lisanslı elma soğuk hava depoculuğunun faaliyete geçmesini sağlamak amacıyla “Elma Standartları Çalıştayı” düzenlendiğini söyledi.

Karaman’da lisanslı elma depoculuğunun faaliyete geçirilmesi için çalışmaların yapılmasındaki gerekliliği bildiren Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, “Lisanslı elma depoculuğu ile çiftçinin parasının kötü niyetli kişiler tarafından dolandırılmasının önüne geçilecek. Yine lisanslı elma depoculuğu sayesinde ürün güvende olacak ve değerinde satılacak” dedi.

Muğlu, Elma Standartları Çalıştayı’na Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Hakan Çalış, Konya Ticaret Borsası’ndan Yusuf Esat Demet ve Karaman Ticaret İl Müdürü Yusuf Arı’nın katılacağını, çalıştayın ise 27 Ekim Salı günü Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 1 Nolu Salonda, 11.00-15:30 saatleri arasında gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ