18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Karamanda Sportif Yetenek Taraması Başladı

KARAMAN’DA SPORTİF YETENEK TARAMASI YAPILIYOR.

Karamanda Sportif Yetenek Taraması Başladı

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenörler, okulları bir bir gezerek yetenekleri öğrencileri keşfediyor.

Karaman’da farklı okullarda yetenek taraması yapan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bünyesinde çalışan sözleşmeli ve kadrolu antrenörlere öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Okulları gezerek form dağıtan ve öğrencilere görsel tarama yapan antrenörler, sporda başarı çıtasını yükseltmek ve daha fazla gence ulaşmak için dört koldan çalışmalarına devam ediyor. Büyük ilgi toplayan bu çalışma okullarda yetenekli sporcuları, sevdikleri ve yeteneği olduğu spor dalı tespit edildikten sonra o alana yönlendiriliyorlar. Bu kapsamda Karaman Merkez Anadolu Lisesi ve Makbule Orman Ortaokulu’nda badminton branşında yetenek taramasından geçen öğrenciler, haftada iki gün Pazartesi ve Perşembe günleri Merkez Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri ise Yunus Emre Spor Salonu’nda badminton antrenörleri eşliğinde çalışmalarına devam ediyor.

Okullarda yapılan yetenek taramalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “İl Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan antrenörlerimiz farklı okullarda ve farklı branşlarda yetenekli sporcu keşfetmeye devam ediyor. Amacımız, spor yeteneği olan öğrencilerin tespit edilerek yetenekli oldukları spor branşlarına kanalize etmektir” dedi. Kısacık, “Karaman’da spor alt yapısını geliştirmek, yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırmak ve Milli takımlarımızın alt yapısına katkı sağlamak için Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ