23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

HAVACILIK MESLEK YÜKSEKOKULU BU YIL AÇILIYOR

HAVACILIK MESLEK YÜKSEKOKULU BU YIL AÇILIYOR

    HAVACILIK MESLEK YÜKSEKOKULU BU YIL AÇILIYOR

        
Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alim Işık ve öğretim üyeleri, Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Mahmut Büyükağcı  Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret etti. Saldıraner; " Bu yıl Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulu’nu açıyoruz. Okulun açılması konusunda Karaman Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

        
Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, Rektör Yardımcısı Alim Işık ve öğretim üyeleri Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuşan Rektör Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner; " Uzun ve bir o kadar keyifli bir süreci tamamladık. İnşallah bu yıl içerisinde Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulu’nu açıyoruz. Bu süreçte bizlere büyük destek olan Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çalışkan’a ve şahsında Karaman Belediyesi’ne teşekkür ederiz" dedi.

        
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; " Karaman’ımız son yıllardaki ulaşım yatırımları sayesinde önemli bir merkez haline gelmiştir. Karaman havaalanının temelini İnşallah bu yıl atıyoruz. Havacılık Meslek Yükseokulunun da açılması ile sivil havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan personeller yetiştirilecek.

        
Türk Hava Kurumu, valiliğimiz ve belediyemiz tarafından tahsis edilen 17 bin metrekare alan üzerine 11 bin metrekareyi kapsayan güzel bir bina inşa etti. 600 öğrenci kapasiteli Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulumuz önümüzdeki öğretim yılında öğrenci alacak. Bu önemli projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimiz sunarım." 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ