18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Karamanda Kent Konseyi Sığınmacılar İçin Dil Kursu Açtı

KARAMAN BELEDİYESİ KENT KONSEYİ, ŞEHİRDE YAŞAYAN SIĞINMACILAR İÇİN DİL KURSU AÇTI.

Karamanda Kent Konseyi Sığınmacılar İçin Dil Kursu Açtı

Karaman Belediyesi Kent Konseyi, şehirde yaşayan sığınmacıların günlük yaşantılarını kolaylaştırmak amacıyla Türkçe dil kursu açtı.

Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde başlayan kursu ziyaret etti. Konukseven, yaptığı konuşmada, kursun ücretsiz verildiğini söyledi. Sığınmacıların kendilerine sunulan bu imkanlardan ötürü çok mutlu olduklarını dile getiren Konukseven, “Kursa katılan her yaştan sığınmacılarımızın, Türkçe’yi en iyi şekilde öğrenmeleri için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Karaman’da yaşayan sığınmacıların sorunlarına karşı duyarsız kalamayacaklarını ifade eden Konukseven, “Kurs sayesinde mültecilerin karşılaştıkları iletişim sorunlarını aşabileceklerini ve aralarında bulunan Uçak Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi ve Kimyager gibi yüksek öğrenime sahip sığınmacıların mesleki hayatlarına da katkı sağlayacak. Sığınmacılara yönelik bu kurs haftada 3 gün yapılacak. Bize yer tahsisi konusunda yardımcı olan Gençlik Spor İl Müdürü Hayati Kısacık’a, Kent Konseyi Mülteci Çalışma Grubu’na ve emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederim” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ