23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Konya İl Sağlık Müdürlüğü Ebysye Geçti

KONYA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ YRD. DOÇ. DR. HASAN KÜÇÜKKENDİRCİ, SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİNE 1 EKİM İTİBARİYLE GEÇİŞ YAPTIKLARINI SÖYLEDİ.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü Ebysye Geçti

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nde Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) kullanılmaya başlandı.

Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, Sağlık Bakanlığı’nın Elektronik Belge Yönetim Sistemine 1 Ekim itibariyle geçiş yaptıklarını belirterek, “Sağlık Bakanlığı ve sisteme entegre tüm kurumlarla yapılan resmi yazışmaların bütün süreçlerini elektronik ortamda gerçekleştireceğiz. Bu sayede kağıt, yazıcı, posta ve arşivleme gibi giderler sıfırlanacak ve en önemlisi yazışma süreçlerinde oluşan zaman kayıplarının önüne geçeceğiz“ dedi.

Sistemin internet üzerinden kullanılması nedeniyle zaman ve mekan kısıtlamasının olmadığına dikkat çeken Küçükkendirci, “Artık masa başında evrak inceleyip imzalama dönemi sona eriyor, elektronik ortamda hazırlanan belgeleri akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan inceleyerek, e-imzanız ile imzalayıp, ilgili kuruma gönderebiliyorsunuz. Böylece bilgi ve belgeye ulaşılabilirlik artarken, yönetici ve çalışanların emek ve zaman kayıpları önemli ölçüde azalıyor” şeklinde konuştu.

Yazılımı ve sistem alt yapısı Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan EBYS, belgelerin yazım, kayıt, erişim ve muhafaza işlemlerinin belirli bir plan dahilinde yürütülmesini ve kayıtlı bilgilerin olabildiğince etkili bir biçimde işleme konulmasını sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ