23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Konya İl Tarım Müdürü Baydar Çiftçilerle Buluştu

KONYA İL TARIM MÜDÜRÜ SEYFETTİN BAYDAR ÇİFTÇİLERLE BİR ARAYA GELDİĞİ TOPLANTIDA DEVLET OLANAKLARI VE HİBELERİN KULLANIMI KONUSUNDA BİLGİ VERDİ.

Konya İl Tarım Müdürü Baydar Çiftçilerle Buluştu

Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, Kulu ilçesinde çiftçilerle bir araya geldiği toplantıda devlet olanakları ve hibelerin kullanımı konusunda bilgi verdi.

Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen toplantıya, Konya İl Tarım Müdürü Seyfettin Baydar, Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tufan Kaya, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı. Hayvancılığın geliştirilmesi, alt yapının tamamlanarak daha verimli hale gelmesi için devlet olanakları, destek ve hibelerden daha çok yararlanabilmesi konularının anlatıldığı bilgilendirme toplantısında İl Tarım Müdürü Seyfettin Baydar ile Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Kerim Muzaç, çiftçileri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ve Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresi’nin yüzde 80 hibeli damızlık koç ve teke ile ağıl, ahır tadilat ve yeni inşaatlarda yüzde 50 hibe kullanımı konusunda bilgilendirdi.

Yeni ahır ve ağılda açık ve yarı açık projelere verilecek desteklerde son 1 yıl öncesi kayıtlı 10-49 büyükbaş hayvan ile 100-200 küçükbaş hayvanı olanların yararlanabileceği belirtilirken, 50×6 büyükbaş ve 50×50 küçükbaş hayvan destekleri ile hastalıklardan ari ırk üreten çiftçilere büyük baş da 425 TL destek verileceği kaydedildi. Hibe destekleri için İlçe Tarım Müdürlüğü’ne yapılan müracaatların 2016 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarında kabul edileceği ifade edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ