20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Akşehir Ve Nasreddin Hoca Emitt Fuarında Tanıtıldı

EMITT FUARI’NDA AKŞEHİR VE NASREDDİN HOCA TANITILDI.

Akşehir Ve Nasreddin Hoca Emitt Fuarında Tanıtıldı

Konya’nın Akşehir İlçesi ve Nasreddin Hoca, kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda tanıtıldı.

Akşehir Belediyesi ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak açtıkları bir stantla katıldığı fuarda, Akşehir standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Akşehir standını ziyaret edenleri fuar alanında bulunan Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci karşıladı. Akşehir Standı’na ve Temsili Nasreddin Hoca’ya yoğun ilgi gösteren ziyaretçiler, tanıtımı yapılan Akşehir’e özgü ürünleri çok beğenirken, Temsili Nasreddin Hoca ile de fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan EMITT’de Akşehir’in ve Nasreddin Hoca’nın başarıyla tanıtıldığını söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Belediyemiz ile Ticaret ve Sanayi Odamızın ortak açtığı bir stantla geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda EMITT Fuarı’nda yer aldık. Akşehir’imizin tarihi ve turistik güzelliklerini, kültürünü, Nasreddin Hoca’mızı, Akşehirli Yazar’ımız Tarık Buğra’yı, kirazlı lokumumuzu, helvamızı, yöremize özgü siyah mısırımızı, sıra yarenleri kültürümüzü ziyaretçilerimize tanıttığımız bu fuarın Akşehir’imizin tanıtımı açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Akşehir’imizin, kültürel varlıkları, dört mevsim yapılabilecek doğa turizm potansiyelleri, yerel yaşam tarzı, yöresel el sanatları, yöresel yiyecekleri, doğal ürünleri ve kültürü hakkında bilgilendirme yaptığımız EMITT Fuarı’nda standımızı ziyaret eden ziyaretçilerimize Akşehir’imizin tüm güzelliklerini sergileme imkanı bulduk” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ