21.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Akşehirde Doğa Yürüyüşü

AKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ŞEHR-İ BEYZA GENÇLİK DERNEĞİ TARAFINDAN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “FARKINI HİSSET” PROJESİ KAPSAMINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Akşehirde Doğa Yürüyüşü

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi ile Şehr-i Beyza Gençlik Derneği tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında gerçekleştirilen “Farkını Hisset” Projesi ile ilçede son dönemde artan olumsuz alışkanlıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında; bağımlılıkla mücadelede, sigara ve tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı, madde bağımlılığı konuları ele alınıyor. Farkını Hisset Projesi kapsamında bir doğa yürüyüşü etkinliği yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüşe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emrullah Öztürk, liseli ve üniversiteli öğrenciler katıldı. Yürüyüşte; Ulucami Caddesi üzerindeki tarihi ve kültürel mekanlar ziyaret edilerek bu yerler hakkında katılımcılara bilgiler verildikten sonra Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Çınaraltı Mescidi ve restorasyonu yapılan tarihi evlerin bulunduğu sokaklar ziyaret edilerek Kent Ormanı’nda kısa bir mola verildi. Yürüyüş Akşehir evi ziyareti ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ