20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Akşehirde Halter Ve Boks Şampiyonları Yetişiyor

AK NASREDDİN SPOR KULÜBÜ BAŞKANI ÖMER AKDİ, ANTRENÖR SADIK KIZILKUYU VE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DERECEYE GİREN SPORCULARLA BİRLİKTE AKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SALİH AKKAYA’YI ZİYARET ETTİ.

Akşehirde Halter Ve Boks Şampiyonları Yetişiyor

Ak Nasreddin Spor Kulübü Başkanı Ömer Akdi, Antrenör Sadık Kızılkuyu ve Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporcular, Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyaretten memnuniyet duyan ve sporcuları tebrik eden Başkan Akkaya, “Spor kulübümüzün sporcuları; katıldıkları Türkiye Minikler Halter Şampiyonası 1. Etap yarışmalarında derece aldılar. Kendi kilo kategorilerinde girdikleri müsabakalarda 5, 6 ve 7. sırayı Nasreddin Hocamızın torunları kaptı. Bundan sonraki yarışmalarda inşallah kendilerinden birincilik bekliyoruz. Tekvando, basketbol ve futboldan sonra artık halterde de varız diyoruz. Gençlerimizin başarıların devamını diliyor, Ak Nasreddin Spor Kulübü yöneticilerine ve hocalarına da teşekkür ediyorum. Antrenör ve hocalarımızın bu gençlerimizde emeği büyük çünkü 3 aylık bir çalışmayla bu başarıyı elde ettiler. Bundan sonra yapacakları çalışma ve gayretle daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Ak Nasreddin Spor Kulübü Başkanı Ömer Akdi ve Antrenör Sadık Kızılkuyu’da yapacakları çalışma ve gayretle Türkiye ve Balkan şampiyonluklarını Akşehir’e kazandırmak istediklerini söyledi.

Başkan Akkaya, dereceye giren sporculara ve kulüp yöneticilerine çeşitli armağanlar vererek spora ve sporcuya verdikleri desteğin artarak devam edeceğini söyledi.

2015 Aralık ayında açılışı yapılan Ak Nasreddin Spor Kulübü boks, halter, fitness, plates, atletizm, jimnastik branşlarında 200 sporcuya ulaştı. Halter Branşında 28 – 31 Ocak 2016 tarihlerinde Antalya da yapılan “Türkiye Minikler Halter Şampiyonası” 1 etap yarışmalarında 45 kg’da Halil Özbekar Türkiye 5.’si, 40 kg’da Osman Emir Türkiye 6.’sı, 65 kg’da Furkan Ali Demir Türkiye 7.’si oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ