18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Balıkçı Teknesinde Tüfekle Vurulmuş Sakar Mekeler Çıktı

JANDARMA TARAFINDAN DURDURULAN TEKNEDE BİR ADET AV TÜFEĞİ VE 2 TANE VURULMUŞ SAKAR MEKE BULUNDU.

Balıkçı Teknesinde Tüfekle Vurulmuş Sakar Mekeler Çıktı

Türkiye’nin en büyük milli park alanlarından Beyşehir Gölü Milli Parkı’nda yasak olmasına rağmen balıkçı teknesi ile kara avcılığı yaparak su kuşu vurduğu öne sürülen 1 kişiye 3 bin 667 liralık idari para cezası kesildi.

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir Gölü Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı ile Beyşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri Jandarma Asayiş Botu ile müşterek olarak Beyşehir Gölü üzerinde serbest zamanda su ürünleri avcılığına yönelik denetim yaparken, göle sahili olan Gölkaşı Mahallesi açıklarında sazlıklar yakınında avlanan bir balıkçı teknesinin yanına yaklaştı. Tekneyi kontrol eden ve üzerindeki kişinin balık avcılığı için göle ağ serdiğini belirtmesine rağmen tekne üzerinde herhangi bir ıslaklık bulunmaması ve kan lekeleri görmesi üzerine şüphelenen ekipler yaptığı incelemede kilim altına saklanmış durumda vurulmuş cansız 2 Sakar Meke ile bir av tüfeği buldu.

Balık avcılığı yerine tekne üzerinde göl milli parkında yaşam süren su kuşlarından Sakar Meke avcılığı yaptığı tespit edilen İ.A.’ya Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından milli park sahasında kaçak olarak kara avcılığı yaptığı gerekçesiyle 3 bin 582, ruhsatsız av tüfeği bulundurmaktan ise jandarma tarafından 85 lira olmak üzere toplamda 3 bin 667 liralık idari para cezası kesildi. Göl üzerinde avlanan Sakar Mekelere ve av tüfeği ile 14 av fişeğine ise ekipler tarafından el konuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ