18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Başkan Akkaya Davadan Kazandığı Parayla Lokma Dağıttırdı

KONYA’NIN AKŞEHİR İLÇE BELEDİYE BAŞKANI DR. SALİH AKKAYA, BAZI BASIN YAYIN ORGANLARI TARAFINDAN 2014 YILINDAN BU ZAMANA KADAR KENDİ KİŞİSEL HAKLARINA SALDIRI VE YIPRATMA MAKSADIYLA YAZILAN YAZILAR NETİCESİNDE AÇTIĞI MANEVİ TAZMİNAT DAVASINDAN KAZANDIĞI PARAYLA AKŞEHİRLİ VATANDAŞLARA LOKMA DAĞITTIRDI.

Başkan Akkaya Davadan Kazandığı Parayla Lokma Dağıttırdı

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, bazı basın yayın organları tarafından 2014 yılından bu zamana kadar kendi kişisel haklarına saldırı ve yıpratma maksadıyla yazılan yazılar neticesinde açtığı manevi tazminat davasından kazandığı parayla Akşehirli vatandaşlara lokma dağıttırdı.

Akşehir Perşembe Pazarı’nda iki ayrı noktada yapılan lokma ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Lokma dağıtımına Akşehir Belediye Meclis Üyeleri de katıldı. Lokma dağıtımı esnasında vatandaşlara ve basına bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın Avukatı Özgür Kaçar “Bilindiği üzere bazı basın yayın organları tarafından 2014 yılından bu zamana kadar Belediye Başkanımız Sn. Salih Akkaya’nın kişisel hakkına saldırmak ve başkanımızı yıpratmak maksadıyla bugüne kadar birçok yazı kaleme alınmıştır. Söz konusu yayın organları basın zırhına bürünerek başkanımız Sn. Salih Akkaya’nın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla tamamen gerçek dışı ithamlarda, fevkalade rencide edici ifadelerde bulunduğu hemşerilerimiz tarafından da gözlemlenmektedir. Yazılarında Akşehir’de ikamet etmediği halde kişisel görüşlerini Akşehirli hemşerilerimizin kanaati imiş gibi yansıtan yazar, asılsız nitelendirmelerde ve yakıştırmalarda bulunmuştur. Belediye Başkanımız Sn. Salih Akkaya Akşehir’e hizmet için boşa geçirecek, kaybedecek zamanı olmadığı düşüncesiyle bu ifade özgürlüğünü ve eleştiri sınırını aşan yazılara cevap dahi vermemiştir. Fakat bu tutum bazı basın yayın organları tarafından fırsat bilinmiş ve alışkanlık haline getirilmiştir. Bu nedenle sembolik de olsa Belediye Başkanımız Salih Akkaya tarafından manevi tazminat davası açma zarureti hasıl olmuştur. Açmış olduğumuz bu dava neticesinde Pervasız Gazetesi’nde yayınlanan 18.03.2015 tarihli yazıya ilişkin olarak Fazıl Uz ve Ümit Aykut Şener bin 800 TL tazminat ödemeye mahkum edilmiştir. Belediye Başkanımız Sn. Salih Akkaya’nın almış olduğu bu tazminat yine başkanımızın talebiyle siz değerli hemşerilerimize lokma tatlısı ikram edilerek değerlendirilecektir. Tüm hemşerilerimize saygıyla bildirilir” dedi.

6 bin kişilik olarak hazırlanan, pazara gelen vatandaşlarca ve pazar esnafınca ilgi gören lokma dağıtımı, vatandaşların yoğun ilgisiyle kısa sürede tükendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ