21.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Beyşehir Belediyesinden Hobi Bahçeleri İçin Yeni Fırsat

BEYŞEHİR İLÇESİNDE, BAHÇE ÖZLEMİ ÇEKENLER HOBİ BAHÇESİ KİRALAYARAK BU ÖZLEMİNİ GİDEREBİLECEK.

Beyşehir Belediyesinden Hobi Bahçeleri İçin Yeni Fırsat

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, bahçe özlemi çekenler hobi bahçesi kiralayarak bu özlemini giderebilecek.

Beyşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen hobi bahçeleri projesinden istifade etmek isteyenler için ilkbahar mevsimine girilirken yeni bir fırsat daha doğdu.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, bahçesi olmayan emekliler ile apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenlerin kendi sebze ve meyvesini yetiştirerek vakit geçirebilecekleri, stres atabilecekleri hobi bahçelerinden yararlanabileceklerini söyledi.

Beyşehir’e bağlı Avdancık Mahallesi yolu üzerinde Beyşehir Belediyesi tarafından oluşturulan hobi bahçelerinden 15’inin bir yıl süreyle kiraya çıkarılacağını belirten Özaltun, “Hobi bahçesi alanımızdaki boş parseller 15 Mart günü kiraya çıkarılacaktır. Bahçe özlemi çekip yaklaşan ilkbahar dönemi öncesinde bu imkandan istifade ederek hobi bahçesi edinmek isteyen vatandaşlarımız Beyşehir Belediyesi zemin katındaki AK Masa’ya müracaat ederek müracaatlarını yapabilecektir. Kiraya çıkarılacak hobi bahçesi için vatandaşlarımızdan yıllık kira bedeli olarak 400 lira talep edilecektir” diye konuştu.

Beyşehirli vatandaşlar, geçtiğimiz yıl başlayan hobi bahçeleri uygulamasından 2 yıl kira bedeli ödemek suretiyle istifade edebilmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ