23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Cep Telefonu Hırsızı Güvenlik Kamerasında

Cep Telefonu Hırsızı Güvenlik Kamerasında

Konya’nın Akşehir ilçesinde, bir kişinin girdiği mağazadan cep telefonunu çalma anı, iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay, Cevdet Köksal Caddesi üzerinde bir cep telefonu mağazasında meydana geldi. Cep telefonu mağazasına giren bir kişi, önce alarmlı cep telefonu standındaki telefonları inceledi sonra mağazada cep telefonu almak için satış görevlisi ile konuşan müşterilerin yanına geçti. Şahıs, burada diğer müşterilerle birlikte görevlinin gösterdiği telefonlara bakmaya başladı. Bir ara bir cep telefonunu eline alarak incelemeye başlayan şahıs, satış görevlisinin diğer müşterilerin satın alacağı telefonla ilgili işlemleri yapmak üzere standın başından ayrılmasıyla elindeki telefonu cebine koydu. Bir süre daha mağazada kalan şahıs daha sonra mağazadan ayrıldı. Mağazadaki görevlilerin bir telefonun eksik olmasını fark etmesi üzerine güvenlik kameralarındaki görüntüler incelendiğinde hırsızlık olayı ortaya çıktı.

Mağaza sahibi Serkan Küçükaşcı, akşam saatlerinde iş yerinde hırsızlık olduğunu fark ettiklerini belirterek “Vitrindeki cep telefonlarımızdan biri yoktu. Kamera kayıtlarımızı inceledik ve bir kişinin cep telefonunu çaldığını, kameraya da ’ben çaldım der’ gibi baktığını gördük. Bu durumla ilgili emniyete başvuruda bulunduk. Kişinin yakalanıp mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Mağazadan çalınan cep telefonunun değerinin bin 300 TL olduğu öğrenildi. Saniye saniye mağazanın iki güvenlik kamerasına yansıyan olayda, hırsızın telefonu çaldıktan sonra güvenlik kameralarına baktığı ve çalma anından sonra mağazadan hemen ayrılmadığı dikkat çekiyor. Görüntülerde zanlının, bir mağaza görevlisinin cep telefonu vitrini yanındaki dolaptan bir şey almak için yaklaştığında hızla mağazadan ayrıldığı görülüyor.

Polis, kimliğini tespit etmeye çalıştığı zanlıyı bulmak için araştırma başlattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ