23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğlide Girişimcilik Kursu Başladı

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÖZGÜVEN, BELEDİYE BÜNYESİNDE İŞ-KUR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN “GİRİŞİMCİLİK KURSU”NU ZİYARET EDEREK, KURSİYERLERE BAŞARILAR DİLEDİ.

Ereğlide Girişimcilik Kursu Başladı

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi bünyesinde İş-Kur tarafından gerçekleştirilen “Girişimcilik Kursu” başladı.

Girişimcilik Kursuna çok fazla sayıda müracaat olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Sizleri öncelikle kutluyorum. Bu kursa yapılan müracaatları göz önüne aldığımızda sizleri şanslı kursiyerler olarak görüyoruz. Bu kursu İş-Kur vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz. Amacımız özellikle gençlerimizin bu kurslardan faydalanarak iş sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. Müracaatın yoğunluğunu göz önüne aldığımızda bu kursun bitiminde yeni bir kurs açılması için gerekli çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

İşsizliğin sadece Ereğli’de değil ülke genelinde büyük bir sorun olduğuna dikkat çeken Özgüven, “Biliyoruz ki işsizlik yalnızca Ereğli’mizde değil, ülkemizin başlıca sorunlarındandır. İşsizlik sorunun önlenmesi için herkesin kamu kurumlarına yerleşmesi mümkün değildir. Her üniversite mezununun da devlet kurumlarına alınması mümkün değildir. O yüzden vatandaşlarımız devletimizin sağladığı böyle güzel destek projelerinden faydalanıp iş sahibi olabilirler. Gönül istiyor ki, kursumuza katılan arkadaşlarımızın her biri birer işyeri açabilsin, yeni bir iş kursun yanlarında da iş ihtiyacı olan kardeşlerimize de iş imkanı sağlasınlar” diye konuştu.

Başkan Özgüven, kursiyerlere başarılar dileyerek sözlerine son verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ