20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğlide Yeni Hal İçin Toplantı Yapıldı

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÖZGÜVEN, YENİ HAL MODELİNİ BELİRLEMEK AMACIYLA HAL ESNAFIYLA TOPLANTI YAPTI.

Ereğlide Yeni Hal İçin Toplantı Yapıldı

Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, şehir içinde kalan ve kent trafiğinde önemli aksamalara sebebiyet veren Toptancı Hali’ni taşımak ve yeni hal modelini belirlemek amacıyla hal esnafıyla bir toplantı düzenlendi.

Yeni yapılacak hal yerinin seçimi ve kriterleri, hal işletim modeli tasarımı konuları hal esnafıyla yapılan toplantıda masaya yatırıldı. Hal esnafının fikirleri ve beklentilerini dinleyen Başkan Özgüven yeni hal projesini en kısa sürede hayata geçireceklerini söyledi.

Mevcut halin Ereğli’ye yakışmadığını ve şehir merkezinde sıkışıp kalması nedeniyle trafik gibi konular başta olmak üzere çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını kaydeden Başkan Özgüven, “Belediyemiz teknik personeli bölgemizdeki il ve ilçelerdeki hal modellerini yerinde inceleyip, bir rapor hazırlamış ve proje aşamasına getirmişlerdir. Söz konusu hal yerlerini inceleyen personelimiz daha kapsamlı ve konforlu bir proje üzerine yoğunlaşarak Ereğli’ye yakışan modern bir projenin hazırlıklarını yapmışlardır. Burada en önemli konu yer seçimidir. Bu konuda arkadaşlarımızın görüş ve önerilerini dikkate alarak 2 farklı arsa üzerine yoğunlaştık. Bunları sizlerle değerlendireceğiz ve yol haritamızı belirleyeceğiz. Birisi Adana-Konya Karayolu üzerindeki, diğeri de 500 Evler Mahallesindeki bu arsalardan uygun olanını belirleyeceğiz. Burada önümüze çıkan bir başka hususta şehir merkezine olan uzaklık konusudur. Proje üzerindeki en ince ayrıntıya kadar sizleri bilgilendirip, görüş ve önerilerinizi alarak karar noktasına birlikte yürümek istiyoruz” diye konuştu.

Toplantı hal yeri, proje üzerinde yapılması istenen değişiklikler gibi konularda görüşlerin belirtilmesinin ardından sona erdi. Konuşmaların ardından hal esnafı Başkan Özgüven’e meyve sepeti ve çiçek hediye ederek toplu fotoğraf çektirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ