23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Ereğlide Yol Bakım Çalışmaları Sürüyor

EREĞLİ BELEDİYESİ MERKEZE UZAK MAHALLE YOLLARINDA BAKIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÖZGÜVEN’DE ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ.

Ereğlide Yol Bakım Çalışmaları Sürüyor

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, merkeze uzak mahalle yollarında bakım çalışmalarını sürdürüyor. Orhaniye, Beyköy, Yazlık, Belkaya, Zengen ve Türkmen gibi mahallelerde devam eden yol yapım çalışmaları yanında Türkmen-Zengen yolunun genişletme çalışmaları da hız kazandı. Ayrıca, Acıkuyu Ereğli Merkez arasındaki 50 kilometrelik aşamada (Proje Bedeli 14 Milyon TL ) olan yol genişletme çalışmalarımızda hızla devam ediyor..

“Üçlü olacağız güçlü olacağız” sloganı ile hükümet, Büyükşehir ve Ereğli Belediyesi olarak hizmet ağının her noktaya ulaşması için çalışmalara yoğunluk verdiklerini kaydeden Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, hizmeti sadece merkez mahallelerde değil merkeze uzak tüm mahallelerde de hissettireceklerini vurguladı. Mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda yol düzenleme ve genişletme çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Özgüven, “Sorunlara kalıcı çözümler üretmek adına çalışıyoruz” dedi.

Türkmen-Zengen yolunun genişletilmesi çalışmalarının başladığını da kaydeden Özgüven, “Yol genişletme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yol ağı Ereğli-Ankara yoluna bağlantılı olmasından dolayı vatandaşlarımızın tercih ettiği bir güzergahtır. Dar ve bozuk satıh yüzünden sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın şikayetlerini göz önüne alarak çalışmalarımızı bu yol güzergahından yoğunlaştırdık ve en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ