23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Gezici Kütüphane Öğrencilere Gitti

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN MEDENİYET OKULU PROJESİ KAPSAMINDA GEZİCİ KÜTÜPHANE AKŞEHİR REİS ŞEHİT MESUT ŞEKER ORTAOKULU VE REİS ŞEHİT BEKİR ÖZER İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ.

Gezici Kütüphane Öğrencilere Gitti

Konya’nın Akşehir ilçesinde, Gezici Kütüphane Akşehir Reis Şehit Mesut Şeker Ortaokulu ve Reis Şehit Bekir Özer İlkokulu’nu ziyaret etti

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında 3 tane gezici kütüphane araçlarından birisi Akşehir Reis Şehit Mesut Şeker Ortaokulu ve Reis Şehit Bekir Özer İlkokulu’nu ziyaret etti. Aracın içinde oluşturulan raf sistemi ile kütüphaneye dönüştürülen araçlar kütüphaneye uzak yerlere giderek öğrencilerin kitaba ulaşmasını kolaylaştırıyor. Gezici kütüphanede çeşitli yayınevleri ve yazarlara ait çok sayıda kitap öğrencilerin beğenisine sunuluyor. Kütüphane ayaklarına kadar gelen Reis Mahallesi’ndeki öğrenciler çeşitli kitapları bir arada görmenin mutluluğunu yaşadılar. Kütüphane yetkililerinden kütüphanenin işlevi ve faaliyetleri ile ilgili de bilgi alan öğrenciler, ilgileri doğrultusunda kitap ve dergiler seçtiler. Gezici kütüphane bundan böyle her on beş günde bir okulu ziyaret edecek. Seçilen kitap ve dergiler bu sürede okunarak yenileri ile değiştirilebilecek.

Yetkililer öğrencilerin kitap ile buluşmasının kolaylaşması ile okuma alışkanlığının da artacağını, kitap yanında çeşitli dergilerin olmasının da öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlayacağını belirttiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ