18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Hz. Mevlananın Torunu Esin Çelebi Bayru Rektör Şekere Ziyaret

HZ.MEVLANA’NIN 22’İNCİ KUŞAK TORUNU ESİN ÇELEBİ BAYRU NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. D R. MUZAFFER ŞEKER’İ ZİYARET ETTİ.

Hz. Mevlananın Torunu Esin Çelebi Bayru Rektör Şekere Ziyaret

Hz. Mevlana’nın 22’nci kuşak torunu Esin Çelebi Bayru Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i ziyaret etti.

İnsanlığın günümüzde Hz. Mevlana’nın öğretilerini anlamaya ve hayatında uygulamaya çok daha fazla ihtiyaç duyduğunu söyleyen Esin Çelebi Bayru, bu konuda gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında Rektör Şeker’e bilgi verdi. Bayru, büyük mütefekkir, bilgin ve şair Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin eser ve fikirleri üzerinde araştırmalar yapmayı, Mevlana’nın fikir hazinesini gelecek nesillere aktarmayı, bu konuda gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki çalışmalara yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Ziyarette Mevlana’nın ve öğretilerinin daha iyi anlaşılabilmesi için ne gibi faaliyetler gerçekleştirilebileceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker de Üniversite olarak Hz. Mevlana ile ilgili pek çok faaliyetin altına imza attıklarını anlattı. Şeker bu konuda bilimsel çalışmaların yapılmasına da önem verdiklerini vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ