18.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

NEÜ Sosyal Eğitim Ve Saygı Topluluğundan Anlamlı Program

ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. BİNNUR YEŞİLYAPRAK, ÖĞRENCİLERLE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.

NEÜ Sosyal Eğitim Ve Saygı Topluluğundan Anlamlı Program

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, Sosyal Eğitim ve Saygı Topluluğunun düzenlendiği “PDR ve Kariyer Danışmanlığı Söyleşisi” konulu programla Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak öğrencilerle deneyimlerini paylaştı, onlara özel ve iş hayatlarında neler yaparlarsa daha iyi sonuçlar elde edebileceklerine dair bilgi aktarımında bulundu. Gençlere kariyerin inşa edilebilir, oluşturulabilir bir şey olduğunu söyleyen Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, hiçbir şeyin emek olmadan var olamayacağının altını çizdi. Başarının anahtarının ne istediğini bilmek ve bu yolda emin adımlarla ilerlemek olduğunu anlatan Yeşilyaprak, çaba olmadan, sorumluluk almadan mutlu olunamayacağını kaydetti.

İşini sevmenin çok önemli olduğunu da hatırlatan Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, “İşinizi severek yapın. Severek yaptığınız iş sizi mutlak mutluluğa eriştirecektir. Mutlu insanların mutlu iş hayatları, mutlu aşk hayatları ve mutlu bir dünyaları olur. Sevmeyi bilin. Sevmenin sorumluluğunu alın. Hayatta sahip olduğunuz rolleri bilerek yaşayın. Ancak o zaman mutlu bireyler olur, mutlu bireyler yetiştirirsiniz. Ayaklarınızın üstünde durmayı bilin. Siz izin vermedikçe dışarıdan hiç kimse sizin dizlerinizi bükemez. Başarısızlığa değil başarılı olmaya, yaşam boyu öğrenmeye odaklanın” ifadelerini kullandı.

Katılımın yoğun olduğu program öğrencilerin Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak’la hatıra fotoğrafı çektirmelerinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ