20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Selçuk Üniversitesinde Müze İçin Geri Sayım Başladı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖR PROF. DR. MUSTAFA ŞAHİN, TAMAMLANMA AŞAMASINA GELEN SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MÜZE BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

Selçuk Üniversitesinde Müze İçin Geri Sayım Başladı

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, tamamlanma aşamasına gelen Selçuk Üniversitesi Müze binasında incelemede bulundu.

Alaeddin Keykubat Kampüsü içerisinde yer alan bina incelemesinde Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri, Genel Sekreter Yardımcısı Atilla Yılmaz, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Orhan, yapımcı firma Küpedağ Limited Şirketi mimarı İsmail Ünsal da hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Şahin, binanın katlarını gezerek Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Orhan’dan bina hakkında detaylı bilgi aldı.

Toplam 8 bin 870 metrekare alana sahip, modern ve geleneksel mimari unsurların bir arada kullanıldığı 2 katlı binada, 12 adet derslik, 23 adet ofis, 216 kişilik konferans salonu bulunuyor. Sanat merkezi konseptinde hazırlanan müze binası, Konya için önemli bir değer olacak. Dış cephesinde taş kaplamaların da bulunduğu müze, tamamlanmasının ardından Konya’nın en modern müzesi olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ