23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Seydişehirden Yardım İçin Yola Çıkan 2 Tır Türkmenlere Ulaştırıldı

KONYA’NIN SEYDİŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ İLÇE KAYMAKAMLIĞI VE İLÇE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İŞBİRLİĞİ İLE BAŞLATILAN SANA İHTİYACIM VAR KAMPANYASI DEVAM EDİYOR.

Seydişehirden Yardım İçin Yola Çıkan 2 Tır Türkmenlere Ulaştırıldı

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi, ilçe kaymakamlığı ve ilçe sivil toplum kuruluşları işbirliği ile başlatılan “Sana İhtiyacım Var” kampanyası devam ediyor.

Başlatılan kampanya kapsamında Bayırbucak Türkmenleri için 2 Tır dolusu yardım Türkmen Dağı’ndaki mücahidlere teslim edildi. Halen yoğun bir çatışma altında bulunan Türkmenler yurtlarını, topraklarını teslim etmemek için direnirken çeşitli yardım kuruluşları da yardım kampanyaları ile onlara destek olmaya devam ediyor. Seydişehir Kaymakamlığı başkanlığında başlatılan, Seydişehir Belediyesi ve ilçe sivil toplum kuruluşlarının da birleşerek başlattığı yardım kampanyası binlerce yardımseveri harekete geçirdi. Kampanya’nın başlatılmasının ardından ilçenin dört bir yanından destekler geliyor. Seydişehir’de başlatılan “Sana İhtiyacım Var” kampanyası ile kısa bir süre içinde toplanan 2 tır kuru gıda ve temel ihtiyaç maddesini, Türkmen Dağı’ndaki Türkmenlere ulaştırıldı. Kuru gıda, bakliyat ve çeşitli temel ihtiyaçların yer aldığı konteynırlar Türkmen Dağı’ndaki işgal atında bulunan Türkmenlerin çadırlarına kadar teslim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ