20.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Limit Altı Balık Satışına Ceza

KONYA’DA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN BALIK SATIŞ NOKTALARINDA SU ÜRÜNLERİ KONTROL EKİPLERİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN DENETİMLERDE, KURALLARA UYMAYAN İŞLETMELERE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI.

Limit Altı Balık Satışına Ceza

Konya’da alış veriş merkezlerinin balık satış noktalarında su ürünleri kontrol ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Konya kent merkezinde yer alan alışveriş merkezlerindeki balık satış noktalarında ve farklı balık satışı yapan işletmelere yönelik olarak gerçekleştirilen denetimlerde boy limitlerine uymayan balıkların satışının olup olmadığı kontrol edildi. Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 7 alışveriş merkezi ile 16 ayrı balık satışı yapan işletme olmak üzere 23 farklı balık satış noktasında kontrol gerçekleştirildiği belirtildi. Denetimlerde eksik belge ile Orkinos balığı ve limit altı balık satışı yapan 3 alışveriş merkezine 3 bin 165, limit altı balık satışı yaptığı belirlenen 2 balık satış noktasına ise 2 bin 110 lira olmak üzere toplam 5 bin 275’ liralık idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ