23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Meram Gençlik Meclisinden Aşure İkramı

MERAM GENÇLİK MECLİSİ ÜYELERİ, NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ İLE AHMET KELEŞOĞLU EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDE AŞURE İKRAMINDA BULUNDU. MERAM BELEDİYE BAŞKANI FATMA TORU’DA AŞURE DAĞITIMINA KATILDI.

Meram Gençlik Meclisinden Aşure İkramı

Meram Gençlik Meclisi Üyeleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Kampüsü ile Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde aşure ikramında bulundu.

Meram Gençlik Meclisi Üyeleri, muharrem ayı nedeniyle üniversitelerde aşure dağıtıyor. Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da katıldı. Öğrencilere karanfil hediye eden Başkan Toru, muharrem aylarını tebrik ederek derslerinde başarılar diledi.

Aşure geleneğinin toplumumuzda çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Kaynağını milli ve manevi değerlerimizden alan bu tür gelenekler; toplum olarak bizleri ayakta tutan bağların daha da kuvvetlenmesi, geleceğe daha güçlü bir şekilde taşınması açısından önemlidir. Üniversitelerde aşure ikramında bulunan Meram Gençlik Meclisi Üyelerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Aşure ikramı programlarının muharrem ayı boyunca farklı üniversitelerde devam edeceğini belirten Meram Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yolcu da, “Bugün Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde aşure ikramında bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde de farklı üniversitelerde bu geleneği yaşatmaya devam edeceğiz. Aşure ikramında bulunurken bir yandan da Gençlik Meclisimizin faaliyetlerini anlatarak ailemize yeni üyeler kaydediyoruz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ