17.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Meramda Ahde Vefa

MERAM İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN ŞEHİT BEYAZIT ÇEKEN VE ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ VELİ ATEŞ PARKLARI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.

Meramda Ahde Vefa

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından yapılan Şehit Beyazıt Çeken ve Şehit Uzman Çavuş Veli Ateş parkları düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Muradiye Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti İl Başkan Vekili Abdülkadir Özöğür, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Planlama ve Yatırımlar Daire Başkanı Mustafa Kolçak, muhtarlar, meclis üyeleri, parklara adları verilen şehitlerin aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Törende ilk konuşmayı yapan Muradiye Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Kırdı, yaptığı hizmetlerden dolayı mahalle sakinleri adına Başkan Fatma Toru’ya teşekkür etti.

“AHDE VEFA İÇİN”

Bu parkların açılışını terör hadiseleri nedeniyle ertelediklerini kaydeden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Ahde vefa göstermek amacıyla şehitlerimizin adlarını verdiğimiz bu parkların açılışını daha önce yapacaktık. Ancak ülkemizde yaşanan terör hadiseleri nedeniyle açılışlarımızı iptal etmek zorunda kaldık. Eli kanlı terör örgütü ve onların işbirlikçileri tarafından kahraman askerlerimiz ve polislerimiz şehit edildi. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabrı cemil niyaz ediyorum. Durunday Mahallesi’nde yaptığımız parka Şehit Beyazıt Çeken’in ve şu anda yanında bulunduğumuz Muradiye Mahallesi’ndeki parka da Şehit Uzman Çavuş Veli Ateş’in ismini verdik. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun. Şehit Uzman Çavuş Veli Ateş Parkımız, 8 bin 250 metrekare proje alanından oluşuyor ve bu alanda süs havuzlarımız, spor alanlarımız, kameriyeler, çocuk oyun alanları ve yürüyüş alanlarıyla birlikte bu bölgenin ihtiyacını büyük bir ölçekte gidermiş olacak” diye konuştu.

“YEŞİLİ KORUMAK İÇİN SEFERBER OLDUK”

Belediye olarak yeşiliyle nam salmış, şarkılara, türkülere konu olmuş Meram’ın tüm güzelliklerini korumak ve yaşatmak için seferber olduklarını kaydeden Başkan Toru, “2014’te 32 adet parkı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. 2015’te ise devam eden 25 adet park çalışmamız var. ‘Yeni Bir Yuva Yeni Bir Fidan’ projesiyle binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Her bir daire için bir fidan dikilme şartını getirdik. Durunday Mahallesi’ndeki Şehit Beyazıt Çeken Parkı’na verdikleri hibe desteğinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Planlama ve Yatırımlar Daire Başkanlığına da teşekkür ediyorum” dedi.

“ÜLKEMİZİ DİZE GETİREMEYECEKLER”

Başkan Toru, “Ülkemizde son dönemlerde elde edilen kazanımlardan rahatsız olan iç ve dış bazı mihraklar, bu güzel ülkemizi karıştırmak için türlü türlü oyunların içerisinde yer alıyorlar. Şehit kanıyla yoğrulmuş bu vatanı şu ana kadar hiç kimse dize getiremedi, bundan sonra da getiremeyecek. Ülkemizin düzenini bozmak isteyen bu odaklara inşallah 1 Kasım’da en güzel cevabı vereceğiz” şeklinde konuştu.

“AK PARTİ’NİN ŞİARI HİZMET ETMEKTİR”

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise, “Şehirlerimiz, parklarıyla, kültür ve sanat evleriyle, yollarıyla ve şehri zenginleştiren unsurlarıyla şehirdir. Şehrin derinlik ve zenginliği, şehirde yaşayan insanların derinlik ve zenginlikten hayata kattıkları unsurlarıyla hayatı anlamlı kılar. AK Parti’nin ana şiarı hizmet etmektir. Milletin merkezde olduğu bir anlayışla onun hayatını kolaylaştırmak için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Belediye başkanlarımız Konya’ya hizmet aşkı ve sevdasıyla çalışıyorlar. Bu çerçevede Meram Belediye Başkanımıza bu anlamlı hizmeti dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sizleri, ülkemize, milletimize ve başbakanımıza sahip çıkmaya davet ediyorum. İstikrarımıza ve hizmetlerimize sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Planlama ve Yatırımlar Daire Başkanı Mustafa Kolçak’a, Durunday Mahallesi’ndeki parka verdikleri hibe desteği nedeniyle plaket takdim etti. Şehit Beyazıt Çeken’in babası Mehmet Çeken ile Şehit Uzman Çavuş Veli Ateş’in amcası Aslan Ateş’e de günün anısına plaket takdim edildi.

Yapılan dua ile Muradiye Mahallesi’ndeki Şehit Uzman Çavuş Veli Ateş Parkı hizmete açıldı. Protokol mensupları ve şehit yakınları daha sonra Durunday Mahallesi’nde bulunan Şehit Beyazıt Çeken Parkı’nı hizmete açtı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ