21.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Meramda Bilgi Merkezine Kayıtlar Sürüyor

KONYA’NIN MERKEZ MERAM İLÇE BELEDİYESİ’NİN BİLGİ MERKEZİNE ÖĞRENCİ KAYITLARI SÜRÜYOR

Meramda Bilgi Merkezine Kayıtlar Sürüyor

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından 6, 7, 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik hizmet veren Bilgi Merkezi’ne kayıtlar sürüyor.

Meram Belediyesi tarafından Gazanfer Mahallesi Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde (Zafer Ortaokulu yanı) geçtiğimiz yıl hizmete açılan Bilgi Merkezi’ne kayıtlar devam ediyor. Merkezden Meram ilçe belediye sınırları içerisinde ikamet eden ve bu sınırlar içerisinde bulunan ortaokulların 6’ncı, 7’nci, 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının 12’inci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabiliyor. Öğrencilerin not ortalaması 85’in üzerinde olması gerekiyor. Bilgi Merkezi’ne sadece devlet okullarında okuyan öğrenciler başvurabiliyor. Müracaatın çok fazla olması durumunda puan ortalaması daha yüksek öğrencilere öncelik verilecek.

ÖĞRENCİLERE SADECE TEORİK DERSLER VERİLMİYOR

Bilgi Merkezi’nde öğrencilere sadece teorik dersler verilmeyip aynı zamanda onları sosyal hayata hazırlayacak etkinlikler de düzenleniyor. Etkinlik derslerinde, “değerler ve karakter eğitimi” çalışmaları yürütülüyor. Temel hedef sadece akademik başarı olmayıp, öğrencileri, “soran, sorgulayan, düşünen, ahlaklı, şahsiyet sahibi insanlar” olarak yetiştirmek. Bu kapsamda geçen yıl Bilgi Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler çok sayıda gezi ve sosyal etkinliğe katıldı.

Bilgi Merkezi’nde sınıf mevcutları 20’yi geçmiyor. Sınıflar akıllı tahtalarla donatılmış olup, tekli sıralar, zengin kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarı, etüt salonu, kantin donanımıyla öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edildi. Merkezde öğrenciler Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi, İngilizce, Din Kültürü ve etkinlik dersleri ile toplamda 12 saat ders görüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ