19.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Meramda “Mahallemizde Başkan Var” Toplantıları

MERAM BELEDİYE BAŞKANI FATMA TORU, “MAHALLEMİZDE BAŞKAN VAR” İSTİŞARE TOPLANTILARI KAPSAMINDA DERE AŞIKLAR, DERE CAMİ KEBİR, KÖYCEĞİZ VE SELAM MAHALLERİNİN SAKİNLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

Meramda “Mahallemizde Başkan Var” Toplantıları

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, “Mahallemizde Başkan Var” istişare toplantıları kapsamında Dere Aşıklar, Dere Cami Kebir, Köyceğiz ve Selam mahallelerinin sakinleriyle bir araya geldi.

Dere Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri, muhtarlar ile Dere Aşıklar, Dere Cami Kebir, Köyceğiz ve Selam mahallelerinin sakinleri katıldı. Toplantıda önemli bir müjde veren Başkan Toru, “Dereyle ilgili ıslah çalışmamız var. Altınapa Barajı’ndan başlayarak tarihi Meram Köprüsü’ne kadar olan kısımda yıllardır bir ıslah çalışması yapılmadı. Özellikle son 2-3 yıldır yağışların fazla olması nedeniyle dere yatağında sel taşkınları oluyor. Bir yıl önce TBMM’de Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’yla görüşerek buranın ıslahını talep ettik. Toplamda 50 milyon TL değerindeki bu yatırım programa alındı. Bu projeyle ilgili vatandaşlarımız arasında yanlış anlamalar da oldu; Dere’ye yabancılar gelecek ve ticaret yapılacak diye. Şu anda Altınapa Barajı’ndan başlayarak 6-7 kilometrelik kısımda ıslah çalışması devam edecek. Etaplar halinde tarihi Meram Köprüsü’ne kadar yapılacak. Bizim belediye olarak çalışmamız da Altınapa Barajı’nın olduğu kısımda olacak. Barajın karşısında DSİ’ye ait büyük bir orman vardı. Buranın tahsisini aldık. Orayı da düzenleyerek vadiye kadar su göletleri, piknik alanları, yapay şelaleler, üzüm bağları ve meyve ağaçlarıyla beraber Konya’da farklı bir piknik alanı ve rekreasyon alanı kazandırmış olacağız. Bu proje ilerleyen zamanlarda Dere’ye de bir güzellik katacak. Biz Dere’deki halkımızın hassasiyetlerini biliyoruz ve sizi rahatsız edecek bir duruma asla müsaade etmeyiz. Onun için projeye barajın olduğu kısımdan başlanacak. İlk etabı 2 yıl sürecek ve diğer kısımlarda da etap etap çalışmalar tamamlanacak. Projeyle ilgili DSİ’nin çalışmaları yeni bitti, yakın bir sürede yapım ihalesine çıkacaklar. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ORTAK KAYGIMIZ VATAN”

Cumartesi günü Ankara’da yaşanan terör hadisesinden dolayı bu hafta yapacakları tüm açılış ve temel atma programlarını iptal ettiklerini hatırlatan Başkan Toru, “Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik, demokrasimizi hedef alan ve istikrarımızı bozmaya yönelik terör hadiselerini kınıyoruz. Şu anda ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. İstikrarımızı, devletimizin, milletimizin, vatanımızın birliğini, bütünlüğünü hedef alan maalesef birçok olumsuz hadise var. İçeriden ve dışarıdan birçok kirli el ülkemiz üzerinde provokasyonlara girişiyor. Özellikle halkımızdan sağduyulu olmasını tavsiye ediyoruz. Siyasi kimliğimizi, ideolojimizi, felsefemizi bir kenara bırakarak ortak kaygımız vatan olsun diyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ