19.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

MHP Milletvekili Gönen Seçim Çalışlarına Devam Ediyor

MHP KONYA MİLLETVEKİLİ VE MİLLETVEKİLİ ADAYI M. SAİD GÖNEN, ILGIN İLÇESİNDE SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ.

MHP Milletvekili Gönen Seçim Çalışlarına Devam Ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı M. Sait Gönen, Ilgın ilçesinde ve mahallelerinde secim çalışmalarını sürdürdü.

1 Kasım seçimleri için sahaya inen Gönen’e MHP il ve ilçe teşkilatları yönetimi de eşlik etti. Kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulunan Gönen, ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Çavuşlugöl ve Argıthanı mahallelerinde kahvehanelerde vatandaşlarla görüşen Gönen, ülke gündemini değerlendirerek, partisine destek istedi. 7 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümetin kurulmasına engel olarak ülkenin kaos ortamına sokulmasına neden olduğunu söyleyen Gönen, seçimin ardından 22 gün boyunca meclis başkanının seçilmesine izin verilmezken, 32 gün boyunca CHP ile yapılan görüşmelerin zaman kaybına neden olduğunu ve ülkenin erken seçime sürüklendiğini kaydetti.

Milliyetçi Hareket Partisinin iktidar ortaklığı şartlarını hatırlatan Gönen, “Ne oldu da seçimin ardından Türkiye’nin dört bir yanından şehitler gelmeye başladı. Ne mutlu şehit anasına dediler, bir yandan da oylarımız artımı diye her hafta anket yaptırdılar. Partimiz iktidar ortaklığı için değiştirilmesi söz konusu bile edilemeyecek olan anayasanın dört maddesine dokundurtmayacağını söyledi. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti üniter bir devlettir, dili Türkçedir, milli marşı İstiklal Marşıdır, Türk bayrağı ay yıldızlı ay bayraktır. Bunlar koalisyon şartları mı olmalıydı, bunların biriyle problemi olanın Türk milletiyle problemi vardır. MHP bu dört maddeyi gündeme getirdi, çünkü Dolmabahçe mutabakatında PKK’ya bunların değiştirilme sözü verildi. Seçim beyannamelerinde çözüm süreci devam edecek diyorlar. Buzdolabına kaldırdıklarını söylüyorlar. Başkanlık sistemi ile anayasadan Türk ismini çıkaracaklar. MHP milli değerlerimizin yok edilmesine asla izin vermeyecektir. Terörün kökünü kazıyacak olan tek parti bizim partimizdir. Desteklerinizle daha güçlü gelip, ülkenin içinde bulunduğu kaos ortamından çıkarılması için var gücümüzle çalışacağız. Vatanımız için milletimiz için elimizin değil, vücudumuzu taşın altına sokmaya hazırız. Milletimiz her şeyin farkında ve 1 Kasım da oylarını partimizden yana kullanacaktır” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ