21.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Milletvekili Babaoğlundan Bahçeliye ‘Özür Tepkisi

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ MEHMET BABAOĞLU MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ’NİN KONYA HALKININ ÖZÜR DİLEMESİ GEREKTİĞİ SÖYLEMLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ.

Milletvekili Babaoğlundan Bahçeliye ‘Özür Tepkisi

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Konya halkının özür dilemesi gerektiği söylemlerine tepki gösterdi.

AK Parti Konya Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Mehmet Babaoğlu, Beyşehir ilçesinde İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Konya’da oynanan ve Türk Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonasına doğrudan katılım hakkını elde ettiği milli müsabakaya ve ardından Konya aleyhine bir kampanyaya dönüşen gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

13 Ekim’de Konya’da oynanan müsabakada çoluk çocuk, büyük küçük 55 bin insanın stadyumda, 2 milyonu aşkın Konyalı ile 76 milyon Türkiye insanının evlerinde televizyondan izlediği maçta herkesin yaşadığı ortak bir gurur olduğuna vurgu yapan Babaoğlu, Konya’nın milli takımı adeta bağrına bastığının altını çizdi. Konya’nın milli takıma uğurlu geldiğini ve şans getirerek milli takımın Avrupa şampiyonasına doğrudan katılım hakkı elde ettiğini vurgulayan Babaoğlu, ancak maç başlamadan önce birkaç ferdi hareketin bahane edilerek Konya’nın milli duruşunu hazmedemeyen, çekemeyenlerin, ‘Utan Konya’ diye bir bildiri ile başlayıp, ardından bunun Türkiye genelinde bir Konya ile ilgili aleyhte kampanyaya dönüştüğünü söyledi. Babaoğlu açıklamasında, “Konya çünkü Başbakan’ın şehri idi, Konya milli duruşun merkeziydi, bunu çekemediler, kaldıramadılar. Konya hakikaten gelişen Türkiye’nin ana omurgasında kale gibi duran bir şehir olarak çekemediler. Çekemeyen insanlar belli… Türkiye’yi müstemleke yapmak isteyen zihniyetin buradaki temsilcileri çoğunluğu, ama bundan daha üzücü bir olay oldu, Sayın Devlet Bahçeli’nin bu münferit ve çok kısmi aslında geneli düşündüğünde çok münferit kalan faaliyetleri kınayarak, Konya halkının özür dilemesi gerektiğini ifade etmesi, hakikaten Konyalıyı çok daha üzdü. Halbuki Sayın Devlet Bahçeli’nin esasen kendisine oy veren MHP’li kardeşlerimizden koalisyona katılmadığı için özür dilemesi gerekirken Konya’nın milli maçta, milli takımımızın ardında durarak ortaya koyduğu o başarıdan, o gurur verici tablodan dolayı biz özür dileyecekmişiz. Bunu özellikle kabul edilemez buluyorum ve inşallah Devlet Bahçeli Bey’in bu konuşmasının bir talihsizlik olduğunu, bir dil sürçmesi olduğunu ifade etmesini bekliyorum. Gerçekten Konyalı olarak buna hepimiz üzüldük. Bizim için milli ruh, milli direniş ve yerli ruh çok önemlidir. Türkiye için zaten 2002 yılından itibaren AK Parti hükümetlerimizle beraber Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kurulan ve Türkiye’yi baştan sona imar eden bu parti ve bu partinin Türkiye’ye getirdiği kazanımları kaldıramayanlar, bizi tekrar müstemleke yapmak için elinden gelen her türlü çabayı sarf ediyorlar. Biz bunların oyununa gelmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ